XXV sesja Rady Powiatu Raciborskiego...

2004-11-25, Czwartek

XXv sesja Rady Powiatu Raciborskiego odbędzie się 30 listopada br. w Starostwie Powiatowym w Raciborzu przy ul. Klasztornej 6. Początek obrad o godz. 14.00.

PORZĄDEK OBRAD XXV SESJI
RADY POWIATU RACIBORSKIEGO
w dniu 30 listopada 2004 r. godz. 14:00

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Przyjęcie protokołu z XXIV sesji Rady Powiatu Raciborskiego.
3. Przyjęcie porządku obrad.
4. Bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu Raciborskiego, zagrożenia i działania na rzecz jego poprawy. Sprawozdanie z realizacji zadań służb i straży - prezentacja multimedialna oraz wystąpienia:
- Komendanta Powiatowego Powiatowej Komendy Policji w Raciborzu,
- Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu,
- Dyrektora Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Raciborzu,
- Kierownik Inspektoratu w Raciborzu Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach.
5. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia informacji o stanie bezpieczeństwa na obszarze Powiatu Raciborskiego oraz określenia głównych kierunków zmierzających do przeciwdziałania przestępczości i zjawiskom patologicznym na terenie Powiatu Raciborskiego na lata 2005 - 2007.
6. Informacja Starosty o pracach Zarządu Powiatu między sesjami.
7. Interpelacje i zapytania radnych.
8. Realizacja uchwał i wniosków Rady Powiatu Raciborskiego.
9. Informacja Przewodniczącego Rady Powiatu o złożonych interpelacjach i odpowiedziach na interpelacje.
10. Realizacja zadań Powiatu w zakresie kultury i kultury fizycznej.
11. Podjęcie uchwały w sprawie Programu współpracy Powiatu Raciborskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2005.
12. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały nr XVIII/245/2004 Rady Powiatu Raciborskiego z dnia 30 marca 2004 r. dotyczącej określenia zadań z zakresu rehabilitacji osób niepełnosprawnych oraz wielkości środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przeznaczonych na realizację tych zadań.
13. Podjęcie uchwały w sprawie nieodpłatnego przekazania przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Rejonowy im dr Józefa Rostka w Raciborzu witraży o tematyce religijnej na rzecz Muzeum w Raciborzu.
14. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały nr XXXV/331/2001 Rady Powiatu Raciborskiego dnia 21 grudnia 2001 r. w sprawie ustanowienia prawa nieodpłatnego użytkowania nieruchomości stanowiącymi własność Powiatu Raciborskiego.
15. Podjęcie uchwały w sprawie sprzedaży nieruchomości zabudowanej, stanowiącej własność Powiatu Raciborskiego.
16. Podjęcie uchwały w sprawie dokonania zmian w budżecie Powiatu Raciborskiego na 2004 r.
17. Podjęcie uchwały w sprawie dokonania zmian w budżecie Powiatu Raciborskiego na 2004 r. dotyczących planu przychodów i wydatków środków specjalnych.
18. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.
19. Wystąpienie Komisji Uchwał i Wniosków.
20. Wolne wnioski i informacje.
21. Zakończenie sesji.