X Forum Osób Niepełnosprawnych w raciborskim Zamku

2014-12-02, Wtorek

6 grudnia br. w Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędzie się X Forum Osób Niepełnosprawnych pod hasłem "W zdrowym ciele - zdrowy duch".

Honorowy patronat nad X Forum Osób Niepełnosprawnych objęli: Poseł Na Sejm RP – Henryk Siedlaczek, Starosta Raciborski oraz Prezydent Miasta Raciborza.

PROGRAM

Godz. 16.00 – Przywitanie gości – Jerzy Wiśniewski- Prezes "Stowarzyszenia na Rzecz Integracji Podaj Rękę"

Godz. 16.05 – Otwarcie X Forum – Starosta Raciborski oraz Prezydent Miasta Raciborza

Godz. 16.10 - Słowo wstępne – Henryk Siedlaczek – Poseł na Sejm RP

Godz. 16.15 – Prelekcja pt. “Zagrożenia chirurgiczne w dobie chorób cywilizacyjnych XXI w.“ - dr Stanisław Gamrot

Godz. 16.35 – Prelekcja pt. “Otylość – chorobą cywilizacyjną XXI w.“ - mgr Barbara Tkocz

Godz. 16.50 – Prelekcja pt. “Szczepić czy nie – oto jest pytanie.“ - dr Beata Broda

Godz. 17.05 – Prelekcja pt.“Profilaktyka chorób płuc“ - dr Aleksandra Korczyńska- Domagała

Godz.17.25 - Wręczenie "Laurów życzliwości" - za nieustającą życzliwość i pomoc osobom niepełnosprawnym

Godz. 17.40 – Występ artystyczny

Godz. 18.00 - Zakończenie X Forum Osób Niepełnosprawnych oraz zaproszenie gości na poczęstunek.

Całość zostanie przemigana w języku migowym przez panią mgr Irenę Białuską.

Moderacja: Małgorzata Rother Burek, Katarzyna Wiśniewska.

Organizator: Stowarzyszenie na Rzecz Integracji "Podaj Rękę."

Współorganizatorzy: Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Ośrodek Informacji dla Osób Niepełnosprawnych w Raciborzu, Miasto Racibórz, Polski Związek Głuchych - koło w Raciborzu. Medyczna Szkoła Policealna Województwa Śląskiego Nr 1 w Raciborzu, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Otoczenia SPEKTRUM w Raciborzu.