Wystawa "Zimowe pozdrowienia z Powiatu Märksicher"...

2005-02-09, Środa

"Zimowe pozdrowienia z Powiatu Märkischer" - to tytuł wystawy zdjęć nadesłanych na czwartą (zimową) ostatnią już część tematyczną cyklu konkursowo-wystawienniczego pn. "Zdjęcia, które łączą". Najlepszą pracę wybiorą odwiedzający wystawę mieszkańcy powiatu raciborskiego. Zdjęcia autorstwa mieszkańców Powiatu Märkischer można oglądać do 18 lutego br. w budynku Starostwa Powiatowego w Raciborzu przy ul. Klasztornej 6.

Powiat Raciborski i Powiat Märkischer zorganizowały w tym roku czteroczęściowy cykl konkursowo-wystawienniczy pod hasłem "Zdjęcia, które łączą". Odpowiedniej dla każdej pory roku organizowane są kolejne etapy konkursu. Zima jest czwartą i ostatnią częścią tematyczną konkursu.

W ostatniej, zimowej części konkursu hasło przewodnie brzmiało "Dziadek Mróz gościem w Powiecie Raciborskim i w Powiecie Märkischer". 20 najlepszych zdjęć z Powiatu Raciborskiego mieszkańcy Märkischer mogą już oglądać w tamtejszym Starostwie Powiatowym, z kolei do Starostwa w Raciborzu trafiły zdjęcia z Powiatu Märkischer.

Wystawa z Powiatu Märkischer zatytułowana została "Zimowe pozdrowienia z Powiatu Märkischer". To zbiór 20 najlepszych fotografii autorstwa mieszkańców Märkischer, prezentujących niemiecki powiat zimą. Zwycięzcę ostatniej (czwartej) części konkursu "Zdjęcia, które łączą" wybiorą sami mieszkańcy obu powiatów - mieszkańcy Märkischer oceniają zdjęcia mieszkańców Powiatu Raciborskiego i odwrotnie. Każdy odwiedzający wystawę będzie mógł zagłosować na najlepsze zdjęcie.

Wystawę z Märkischer można oglądać do 18 lutego br. w budynku głównym Starostwa Powiatowego w Raciborzu przy ul. Klasztornej 6, w godzinach pracy urzędu.

Celem akcji jest tworzenie i wzmacnianie więzi pomiędzy mieszkańcami powiatów partnerskich. Zdjęcia mają z jednej strony pokazać piękno ziemi raciborskiej, a z drugiej odzwierciedlić urok i charakter danej pory roku. Wśród licznych nagród rzeczowych, nagrodą główną jest tygodniowa wycieczka dla dwóch osób do partnerskiego Powiatu Märkischer w Niemczech. Dla każdego uczestnika przewidziano nagrodę pocieszenia. Laureaci zostaną wyłonieni po zakończeniu ostatniej części cyklu konkursowego.