Powiat

Otwarty konkurs ofert na przeprowadzenie w roku 2022 programu korekcyjno - edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w rodzinie 2022-05-27, Piątek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie do realizacji zadania publicznego z zakresu administracji rządowej realizowanego przez Powiat Raciborski w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie pn.: „Przeprowadzenie w roku 2022 programu korekcyjno – edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w rodzinie.”

25 maja funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej im. nadkom. Józefa Bocheńskiego w Raciborzu obchodzili XXXI rocznicę powstania Straży Granicznej 2022-05-26, Czwartek

Gospodarzem uroczystości był Komendant Śląskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Adam Jopek, który przywitał przybyłych gości.

KORZYSTNE ZMIANY w WYDZIALE KOMUNIKACJI I TRANSPORTU 2022-05-25, Środa

KORZYSTNE ZMIANY w WYDZIALE KOMUNIKACJI I TRANSPORTU

Sukcesywne wprowadzanie praktycznych rozwiązań na rzecz przyjemniejszego, szybszego i bardziej komfortowego korzystania z usług Starostwa Powiatowego w Raciborzu to jeden z naszych priorytetowych celów.

Kolejne 20 mln. dla Powiatu Raciborskiego 2022-05-25, Środa

Kolejne 20 mln. dla Powiatu Raciborskiego

W dniu dzisiejszym w siedzibie Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego starosta Grzegorz Swoboda wraz z członkinią zarządu Ewą Lewandowską oraz skarbnikiem powiatu Romanem Nowakiem podpisali nowe umowy na operację scalania gruntów, na łączną kwotę 20 mln.

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023 2022-05-23, Poniedziałek

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023

Wzorem lat ubiegłych pracownicy Referatu Edukacji zachęcają do skorzystania z prezentacji dot. wyjaśnienia zasad elektronicznego naboru do szkół ponadpodstawowych.

Uwaga na burze z gradem! Ostrzeżenia IMGW dla powiatu raciborskiego 2022-05-20, Piątek

Uwaga na burze z gradem! Ostrzeżenia IMGW dla powiatu raciborskiego

Na dzisiaj i jutro (20 i 21 maja) Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy, Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie o możliwości wystąpienia burz z gradem w powiecie raciborskim.

Ułatwienia w budowie domów do 70 m kw. 2022-05-20, Piątek

Ułatwienia w budowie domów do 70 m kw.

Od 3 stycznia 2022 r. każdy, kto ma działkę budowlaną, może wybudować na niej ‒ w uproszczonej procedurze ‒ dom do 70 m kw. zabudowy do celów mieszkaniowych lub rekreacyjnych. W tym artykule znajdziesz najważniejsze informacje na temat budowy „domu bez formalności”.

Zostań Żołnierzem - dobrowolna zasadnicza służba wojskowa 2022-05-20, Piątek

Zostań Żołnierzem - dobrowolna zasadnicza służba wojskowa

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Rybniku ogłasza naboru ochotników do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej w korpusie szeregowych i do Terytorialnej Służby Wojskowej.

Rozstrzygnięcie XVI Powiatowego Konkursu Matematyczno - Przyrodniczego EKOMAT 2022-05-20, Piątek

Rozstrzygnięcie XVI Powiatowego Konkursu Matematyczno - Przyrodniczego EKOMAT

8.05.2022 r. w Szkole Podstawowej nr 18 w Raciborzu odbyła się już XVI edycja konkursu EKOMAT. Konkurs po raz kolejny objęty był patronatem Starosty Raciborskiego. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań matematycznych, propagowanie treści ekologicznych, zainteresowanie uczniów uzdolnionych matematycznie środowiskiem przyrodniczym miasta Raciborza i okolic.

Uroczyste otwarcie wyremontowanej dostrzegalni pożarowej w Leśnictwie Łącza 2022-05-19, Czwartek

Uroczyste otwarcie wyremontowanej dostrzegalni pożarowej w Leśnictwie Łącza

W niezwykłym miejscu – przy dostrzegalni przeciwpożarowej w Leśnictwie Łącza na terenie Nadleśnictwa Rudziniec, rozpoczęły się oficjalne obchody 30. Rocznicy wielkiego pożaru, który w 1992 r., pochłoną niemal 10 tys. hektarów lasu, a także ludzkie życia.