Wyniki zimowej części konkursu

2005-03-10, Czwartek

Mieszkańcy partnerskiego Powiatu Märkischer wybrali już najlepsze zdjęcia autorstwa mieszkańców Powiatu Raciborskiego nadesłane na ostatnią, zimową część cyklu konkursowo-wystawienniczego pn. "Zdjęcia, które łączą".

"Dziadek Mróz gościem w Powiecie Raciborskim" - to tytuł zimowej, ostatniej już części tematycznej cyklu konkursowo-wystawienniczego pn. "Zdjęcia, które łączą". Powiat Raciborski i Powiat Märkischer zorganizowały w tym roku czteroczęściowy cykl - odpowiednio dla każdej pory roku organizowane były kolejne etapy konkursu. Zima była czwartą i ostatnią częścią tematyczną konkursu.

20 najlepszych zdjęć prezentujących zimę w powiecie raciborskim, autorstwa mieszkańców powiatu, przesłanych zostało do Powiatu Märkischer, gdzie były prezentowane na specjalnej wystawie, na której mieszkańcy Märkischer wybrali najlepsze prace. Z kolei. Mieszkańcy Powiatu Raciborskiego wybierali najlepsze zdjęcia mieszkańców Powiatu Märkischer.

Zdaniem mieszkańców Märkischer, najlepsze zdjęcia wykonali: Jan Juraszek (tytuł zdjęcia "Droga") i Wolfgang Oslislo ("W zimowej szacie). Obaj panowie zajęli ex equo I miejsca. Miejsce II zajęła Katarzyna Bartkowiak-Bucyk ("Światło w tunelu"), a III miejsce zajął Krzysztof Banaś ("Było Cię tak mało").

Celem akcji pn. "Zdjęcia, które łączą" jest tworzenie i wzmacnianie więzi pomiędzy mieszkańcami powiatów partnerskich. Zdjęcia mają z jednej strony pokazać piękno ziemi raciborskiej, a z drugiej odzwierciedlić urok i charakter danej pory roku. Wśród licznych nagród rzeczowych, nagrodą główną jest tygodniowa wycieczka dla dwóch osób do partnerskiego Powiatu Märkischer w Niemczech. Dla każdego uczestnika przewidziano nagrodę pocieszenia. Laureat głównej nagrody zostanie wyłoniony już niebawem w drodze losowania. W losowaniu udział wezmą zwycięzcy trzech pierwszych miejsc z każdej części konkursowej.