Wyniki jesiennej części konkursu

2004-12-07, Wtorek

Mieszkańcy partnerskiego Powiatu Märkischer wybrali już trzy najlepsze zdjęcia autorstwa mieszkańców Powiatu Raciborskiego, prezentujące "Powiat Raciborski w złotej szacie". To już trzecia część cyklu konkursowo-wystawienniczego pn. "Zdjęcia, które łączą".

Powiat Raciborski i Powiat Märkischer zorganizowały w tym roku czteroczęściowy cykl konkursowo-wystawienniczy pod hasłem "Zdjęcia, które łączą". Odpowiednio dla każdej pory roku organizowane są kolejne etapy konkursu. Jesień była trzecią częścią tematyczną konkursu. W tym roku zorganizowana zostanie jeszcze czwarta i ostatnia część konkursu związana z zimą ("Dziadek Mróz gościem w Powiecie Raciborskim").

20 najlepszych zdjęć prezentujących "Powiat Raciborski w złotej szacie", autorstwa mieszkańców Powiatu Raciborski, przesłanych zostało do Powiatu Märkischer, gdzie były prezentowane na specjalnej wystawie, na której mieszkańcy Märkischer wybrali najlepsze prace. Z kolei. Mieszkańcy Powiatu Raciborskiego wybierali najlepsze zdjęcia mieszkańców Powiatu Märkischer.

Zdaniem mieszkańców Märkischer, najlepsze zdjęcie, zatytułowane "Jesienny poranek w parku", wykonał Marek Smykała. Miejsce II zajął Roman Koźlik (tytuł zdjęcia - "Żółty park"), a III miejsce zajął Wolfgang Oślisło ("Jesienny park").

Celem akcji pn. "Zdjęcia, które łączą" jest tworzenie i wzmacnianie więzi pomiędzy mieszkańcami powiatów partnerskich. Zdjęcia mają z jednej strony pokazać piękno ziemi raciborskiej, a z drugiej odzwierciedlić urok i charakter danej pory roku. Wśród licznych nagród rzeczowych, nagrodą główną jest tygodniowa wycieczka dla dwóch osób do partnerskiego Powiatu Märkischer w Niemczech. Dla każdego uczestnika przewidziano nagrodę pocieszenia. Laureaci zostaną wyłonieni po zakończeniu ostatniej części cyklu konkursowego.

I miejsce - "Jesienny poranek w parku, Marek Smykała

I miejsce - Marek Smykała,