Wspólne posiedzenie zarządów powiatów

2012-12-04, Wtorek

Funkcjonowanie powiatowego zarządu dróg, sieć szkół ponadgimnazjalnych oraz służba zdrowia to niektóre z tematów, które były omawiane na wspólnym posiedzeniu Zarządów Powiatów Raciborskiego i Kędzierzyńsko-Kozielskiego, które odbyło się dziś w Raciborzu. Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski to oficjalny partner Powiatu Raciborskiego od 2005 roku.

Posiedzenie rozpoczęło się w tut. starostwie prezentacją nt. budowy i roli zbiornika Racibórz, na który pozwolenie na budowę zostało podpisane przez wojewodę śląskiego 26 listopada br. Omówiono również sieć szkół ponadgimnazjalnych, ilość uczniów ogółem oraz w poszczególnych zespołach i klasach, otrzymywane subwencje i wydatki na oświatę oraz sposób organizacji pracy Zarządu i Rady Powiatu Raciborskiego.

Następnie podczas wizyty w Powiatowym Zarządzie Dróg w Raciborzu zaprezentowano m.in. rodzaje zadań jednostki i ich zakres oraz wyposażenie. Natomiast w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu dyskutowano m.in. o funkcjonowaniu placówki, strukturze organizacyjnej, polityce kadrowej, czy wysokości kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.