2022-06-06, Poniedziałek
Wręczenie nagród laureatom 30. edycji Powiatowego Konkursu „MISTRZ ORTOGRAFII” 2022 - zdjęcie zbiorowe laureatów

Dzisiaj, 6 czerwca w siedzibie Starostwa Powiatowego w Raciborzu wicestarosta Marek Kurpis wręczył nagrody dla laureatów 30. edycji Powiatowego Konkursu „MISTRZ ORTOGRAFII” 2022. Organizatorem Konkursu był Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Raciborzu.

Jak podkreślali uczestnicy Konkursu rywalizacja o tytuł powiatowego mistrza ortografii była na bardzo wysokim poziomie. Uczniowie klas IV - VI zmierzyli się z dyktandem pt.: „Narodziny nowego dnia”, zaś przedstawiciele klas VII - VIII z tekstem „Opowiedziana półżartem minihistoryjka o wynalazcy Remigiuszu”.

Wyniki Konkursu prezentują się następująco:

Kategoria  kl. IV-VI:

I miejsce „Mistrz Ortografii” 2022 - Witold Piasecki - SP 18 Racibórz (op. Dorota Orzechowska);
II miejsce - Franciszek Sergiel  - SP 15 Racibórz (op. Joanna Chrzanowska – Rybeczka);
III miejsce - Julia Wieczorek - SP 18 Racibórz (op. Izabela Rumpel).

Kategoria  kl. VII-VIII:
I miejsce „Mistrz Ortografii” 2022 - Michał Florek - SP 4 Racibórz (op. Monika Wieczorek);
II miejsce - Ksawery Bęś  - SP 4 Racibórz (op. Alicja Stoińska);
III miejsce - Wojciech Zapart - SP 15 Racibórz (op. Barbara Sput).

Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci bonów prezentowych ufundowanych przez Powiat Raciborski.

Serdecznie gratulujemy!