Wielki koncert "Młodzież Raciborszczyzny w hołdzie Janowi Pawłowi II w dniu jego urodzin"

2005-05-09, Poniedziałek

Jan Paweł II"Młodzież Raciborszczyzny w hołdzie Janowi Pawłowi II w dniu Jego urodzin" - to tytuł koncertu raciborskich zespołów i artystów poświęcony zmarłemu Papieżowi.

Koncert odbędzie się 18 maja br. o godz. 19.00 w Raciborzu przy ulicy Jana Pawła II, naprzeciw Kościoła Matki Bożej. To miejsce szczególne. Do kościoła pielgrzymują wierni z całej Raciborszczyzny. W sanktuarium znajduje się cudowny obraz Matki Bożej Raciborskiej z koronami poświęconymi przez Jana Pawła II podczas pielgrzymki w Gliwicach.

By złożyć hołd zmarłemu 2 kwietnia br. Papieżowi - Polakowi, raciborska młodzież postanowiła zorganizować specjalny koncert poświęcony Janowi Pawłowi II. Organizatorem przedsięwzięcia są Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu przy współpracy Starostwa Powiatowego w Raciborzu i Urzędu Miasta Racibórz.

W koncercie udział wezmą m.in. raciborskie zespoły: "Atlantyda", "Głos Wołającego" i "Miraż" oraz raciborscy artyści, którzy zaistnieli już na ogólnopolskich scenach: Marzena Korzonek (laureatka opolskich "Debiutów" i telewizyjnej "Szansy na sukces"), Anna Wyszkoni (wokalistka zespołu "Łzy") i Dawid Koczy (finalista telewizyjnego programu "Jestem, jaki jestem" z udziałem wokalisty zespołu "Ich Troje" Michała Wiśniewskiego). W trakcie koncertu można będzie usłyszeć wiersze autorstwa Karola Wojtyły, a na specjalnym telebimie można będzie obejrzeć m.in. filmowy rejestr najciekawszych momentów pontyfikatu Jana Pawła II.

Na wzniesieniu przy cmentarzu "Jeruzalem" uczestnicy tego wydarzenia ułożą ze zniczy płomień serca dla Papieża.