BUDOWA SOR PRZY GAMOWSKIEJ ROZPOCZĘTA! 2021-11-17, Środa

BUDOWA SOR PRZY GAMOWSKIEJ ROZPOCZĘTA!

Wreszcie ruszyła długo wyczekiwana budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR) przy Szpitalu Rejonowym w Raciborzu.

MODERNIZUJEMY PARKING PRZY SZPITALU! 2021-11-17, Środa

MODERNIZUJEMY PARKING PRZY SZPITALU!

Aby zwiększyć komfort oraz bezpieczeństwo dojeżdżających i zatrzymujących się przy ul. Gamowskiej pacjentów i odwiedzających, przebudowie poddawany jest przyszpitalny parking. Właśnie ruszyły prace nad jego modernizacją, która podzielona na dwa etapy zakończy się 10 grudnia bieżącego roku.

Konsultacje społeczne Programu Rozwoju Powiatu Raciborskiego na lata 2022-2030 2021-11-17, Środa

Konsultacje społeczne Programu Rozwoju Powiatu Raciborskiego na lata 2022-2030

Zarząd Powiatu Raciborskiego przekazuje do konsultacji społecznych z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projekt „Programu Rozwoju Powiatu Raciborskiego na lata 2022-2030.

KOLEJNE ZADANIE POPOWODZIOWE GOTOWE DO REALIZACJI 2021-11-16, Wtorek

KOLEJNE ZADANIE POPOWODZIOWE GOTOWE DO REALIZACJI

To już czwarte gotowe do realizacji zadanie, na które Powiat Raciborski pozyskał dofinansowanie z puli środków na odbudowę obiektów budowlanych zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku klęsk w postaci intensywnych – ekstremalnych, nawalnych deszczy z jednoczesnymi wichurami, które wystąpiły w dniach 12-16 maja oraz 12 czerwca bieżącego roku w naszym powiecie.

UMOWY NA 5 ZADAŃ POPOWODZIOWYCH ZAWARTE 2021-11-16, Wtorek

UMOWY NA 5 ZADAŃ POPOWODZIOWYCH ZAWARTE

Remont odcinków drogi powiatowej nr 3529S Borucin – Bolesław – Tworków to ostatnie, piąte zadanie realizowane dzięki dofinansowaniu, jakie Powiat Raciborski zdobył na likwidację skutków nawałnic, które wyrządziły szkody w infrastrukturze dróg powiatowych w maju i czerwcu tego roku.

UMOWA na remont drogi powiatowej nr 3530S Bojanów - Borucin PODPISANA 2021-11-15, Poniedziałek

UMOWA na remont drogi powiatowej nr 3530S Bojanów - Borucin PODPISANA

Po umowie na remont drogi powiatowej Krzyżanowice – Owsiszcze zawartej 10 listopada, przyszedł czas na kolejną, której realizacja możliwa jest dzięki pozyskanym przez Powiat środkom na likwidację skutków tegorocznych nawałnic, które uszkodziły infrastrukturę drogową.

POD SŁOŃCEM MALAGI 2021-11-15, Poniedziałek

POD SŁOŃCEM MALAGI

Zagraniczne staże zawodowe uczniów CKZiU nr 1 w Raciborzu dobiegły końca.

Ciąg dalszy remontów dróg powiatowych uszkodzonych w czasie tegorocznych nawałnic! 2021-11-15, Poniedziałek

To już trzecia umowa podpisana w ramach pozyskanych na ten cel środków z budżetu państwa, które stanową 80% kosztu kwalifikowalnego i wynoszą 557 644,91 zł. Na pozostałą kwotę czyli na 903 645,14 zł po połowie składają się Powiat Raciborski oraz gmina Krzyżanowice, co świadczy o dobrej współpracy samorządów.

Konsultacje społeczne w sprawie wysokości opłat w 2022 r. za usunięcie i przechowywanie statków i innych obiektów pływających z obszarów wodnych 2021-11-12, Piątek

Zarząd Powiatu Raciborskiego przekazuje do konsultacji projekt uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie wysokości opłat w 2022 r. za usunięcie i przechowywanie statków i innych obiektów pływających z obszarów wodnych położonych na terenie powiatu raciborskiego.

Startują remonty dróg powiatowych uszkodzonych w czasie tegorocznych nawałnic 2021-11-10, Środa

Startują remonty dróg powiatowych uszkodzonych w czasie tegorocznych nawałnic

Powiat pozyskał środki na realizację 5 zadań z puli likwidacji skutków tegorocznych nawałnic, które wyrządziły szkody w infrastrukturze dróg powiatowych w naszym powiecie w maju i czerwcu tego roku.