Powiat

Zasady udzielania dofinansowania na przedsięwzięcia kulturalne w 2016 roku wnioski do 10 września br. 2015-07-01, Środa

Powiat Raciborski rokrocznie wspiera organizatorów przedsięwzięć o charakterze kulturalnym, przeznaczając na ten cel ponad 100 tys. złotych.

Polsko-niemiecko-francuska ekspozycja zagości w raciborskim Zamku 2015-06-25, Czwartek

Polsko-niemiecko-francuska ekspozycja zagości w raciborskim Zamku

W ramach współpracy międzynarodowej Powiatu Raciborskiego do Raciborza przyjadą prace artystów z niemieckiego miasta Rendsburg oraz francuskiego miasta Vierzon. Powiat będzie reprezentować 3 artystów.

II LO na kursie językowym w Salamance 2015-06-25, Czwartek

II LO na kursie językowym w Salamance

W dniach 13-20 czerwca 2015 r. grupa 10 uczniów z klas pierwszych i drugich pod opieką pani Joanny Opieli wybrała się w podróż do Salamanki.

Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych 2015-06-22, Poniedziałek

Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych

Niedzielne popołudnie rozbrzmiewało w Tworkowie wieloma znamienitymi przebojami, a pogoda sprzyjała relaksowi na świeżym powietrzu – wszystko za sprawą III Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych.

IV Zamkowa Noc z Duchami już wkrótce na zamku 2015-06-19, Piątek

IV Zamkowa Noc z Duchami już wkrótce na zamku

26 czerwca Zamek Piastowski w Raciborzu zaprasza na IV Zamkową Noc z Duchami. Tradycyjnie już zakończy rok szkolny i będzie dobrym wstępem do letnich wakacji. Tym razem zapraszamy od godz. 18.30. Jak zawsze nie zabraknie fire-show, występów na scenie, stoisk gastronomicznych, zwiedzania zamku późną porą, szczypty horroru a przede wszystkim dobrej zabawy dla dzieci i osób dorosłych. Mile widziane wszelkie przebrania.

Koncert z okazji 30-lecia MDK w Raciborzu zostaje przeniesiony 2015-06-19, Piątek

Zaplanowany na dziś koncert wieńczący obchody 30-lecia działalności Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu z uwagi na warunki pogodowe zostaje przeniesiony na 25 czerwca br. na godz. 17.00.

Koncert jubileuszowy 30-lecia raciborskiego MDK już w piątek 2015-06-18, Czwartek

Koncert jubileuszowy 30-lecia raciborskiego MDK już w piątek

Już jutro na scenie Zamku Piastowskiego w Raciborzu o godz. 18.00 rozpocznie się koncert wieńczący obchody 30-lecia działalności Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu. W programie występy wychowanków kół tanecznych, wokalnych i teatralnych z towarzyszeniem orkiestry rozrywkowej Happy Big Band z Mysłowic, plener malarski.

NARCYZY 2015 przyznane. Uroczysta gala na zamku za nami 2015-06-18, Czwartek

NARCYZY 2015 przyznane. Uroczysta gala na zamku za nami

Narcyzy to nagrody dla najbardziej aktywnych kobiet, które swoją pracą zawodową i działalnością społeczną promują region. Wśród tegorocznych laureatek jest m.in. Kornelia Lach, dyrektor Zespołu Szkół w Krzanowicach, która od wielu lat prowadzi według własnego scenariusza w miejscowej szkole pionierskie zajęcia z edukacji regionalnej. Uroczysta gala odbyła się w środę 17 czerwca 2015 r. na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

II Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Spławikowym Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych za nami 2015-06-17, Środa

W dniach 13-14 czerwca br. już po raz drugi Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Rudach zorganizował Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Spławikowym Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych.

Zapraszamy na Festiwal Orkiestr Dętych 2015-06-16, Wtorek

Zapraszamy na Festiwal Orkiestr Dętych

21 czerwca 2015 roku rusza III Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych w Tworkowie