Wyprawka szkolna - dofinansowanie zakupu podręczników 2017-08-11, Piątek

Wyprawka szkolna - dofinansowanie zakupu podręczników

Dofinansowanie zakupu podręczników dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi dotyczy zakupu podręczników do kształcenia specjalnego lub podręczników do kształcenia w zawodach, do[uszczonych przez do użytku szkolnego przez Ministra Edukacji Narodowej

Powierzenie funkcji dyrektora DPS "Złota Jesień" Małgorzacie Krawczyńskiej 2017-08-01, Wtorek

Powierzenie funkcji dyrektora DPS "Złota Jesień" Małgorzacie Krawczyńskiej

W dniu dzisiejszym Zarząd Powiatu Raciborskiego przekazał umowę na czas nieokreślony od 01 sierpnia 2017 r. na stanowisku dyrektora Domu Pomocy Społecznej "Złota Jesień" Małgorzacie Krawczyńskiej. Zarząd złożył dyrektor DPS gratulacje oraz życzenia sukcesów w kierowaniu placówką.

Otwarcie Terenowego Punktu Paszportowego w Raciborzu 2017-07-31, Poniedziałek

Otwarcie Terenowego Punktu Paszportowego w Raciborzu

Po 4 latach przerwy, mieszkańcy naszego regionu będą mogli na miejscu, w dogodnych warunkach załatwić wszystkie sprawy paszportowe.

"Polska smakuje" - aplikacja promująca lokalnych producentów żywności 2017-07-28, Piątek

"Polska smakuje" - aplikacja promująca lokalnych producentów żywności

Jesteś rolnikiem lub lokalnym producentem żywności i szukasz nabywców swoich produktów? gencja Rynku Rolnego udostępnia stronę internetową www.polskasmakuje.pl i darmową aplikację Polska Smakuje, dzięki której konsumenci będą mogli znaleźć w sieci lokalnych wytwórców żywności.

Wicemarszałek Dąbrowa z wizytą roboczą w powiecie 2017-07-21, Piątek

Wicemarszałek Dąbrowa z wizytą roboczą w powiecie

Dziś w powiecie gościł wicemarszałek województwa Stanisław Dąbrowa. Celem wizyty był przegląd dróg wojewódzkich na terenie powiatu.

3. edycja Akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny" 2017-07-19, Środa

3. edycja Akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny"

Trwa nabór Partnerów do trzeciej edycji Akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny" organizowanej przez Polską Organizację Turystyczną.

INTRO festival już w najbliższą sobotę 2017-07-18, Wtorek

INTRO festival już w najbliższą sobotę

Już w najbliższą sobotę, 22 lipca, na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędzie się INTRO Festiwal. More than music. INTRO to festiwal muzyki elektroncznej i światła. Unikatowe święto z niezwykłą atmosferą i różnorodnością sztuk. Najnowsza technologia miesza się z tłem historii. Wydarzenie wspiera powiat raciborski.

Kampania Zaszczep w sobie chęć szczepienia! 2017-07-18, Wtorek

Kampania Zaszczep w sobie chęć szczepienia!

Celem akcji jest pokazanie korzyści wynikających ze szczepień ochronnych, a także podniesienie poziomu wiedzy dotyczącej zapobiegania chorobom zakaźnym dzięki stosowanym szczepieniom.

Remont ul. Ocickiej w Raciborzu 2017-07-14, Piątek

Remont ul. Ocickiej w Raciborzu

Od poniedziałku 17 lipca br. rozpoczną się prace na ul. Ocickiej w Raciborzu (II etap). W ramach zadania zostanie przebudowany odcinek drogi powiatowej o długości 782 m – od skrzyżowania z ulicą Koszalińską do końca skrzyżowania z ulicą Węgierską.

Badania ankietowe Urzędu Statystycznego w województwie śląskim 2017-07-14, Piątek

Badania ankietowe Urzędu Statystycznego w województwie śląskim

W dniach 14-30 lipca br. Urząd Statystyczny w Katowicach przeprowadzi kolejne w województwie śląskim badania ankietowe, które dotyczyć będzie koniunktury w gospodarstwach rolnych.