Powiat

Program Pomocy Dzieciom - stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym 2015-03-10, Wtorek

Program Pomocy Dzieciom - stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym

Program Pomocy Dzieciom jest skierowany do znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej rodzin, opiekujących się dziećmi, które na skutek choroby lub wypadku znalazły się w ciężkim stanie klinicznym.

II edycja konkursu Najlepszy rolnik ziemi raciborskiej 2015 roku 2015-03-03, Wtorek

Po raz drugi zapraszamy do udziału w konkursie, którego celem jest wyróżnienie osób gospodarnych, zaradnych, aktywnych i otwartych na nowoczesne rolnictwo, które promują bezpieczeństwo pracy jak również kreują pozytywny wizerunek rolnictwa i wsi powiatu raciborskiego.

Spotkanie informacyjno-promocyjne dla rolników już za nami 2015-03-03, Wtorek

Spotkanie informacyjno-promocyjne dla rolników już za nami

7 lutego br. w sali konferencyjnej Zamku Piastowskiego w Raciborzu odbyło się spotkanie informacyjno – promocyjne dla rolników. Wydarzenie współorganizowali: raciborskie starostwo oraz Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Raciborzu.

Koncepcja reorganizacji szkół ponadgimnazjalnych w powiecie raciborskim 2015-03-03, Wtorek

Mając na uwadze potrzebę dokonania zmian w sieci szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski, Starostwo Powiatowe w Raciborzu przygotowało koncepcję reorganizacji szkolnictwa zawodowego w powiecie raciborskim. Opracowanie dotyczy pięciu zespołów szkół zawodowych, w tym Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Zamkowej.

Bezpłatne szkolenia dla osób niepełnosprawnych 2015-02-24, Wtorek

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Raciborzu informuje, że dysponuje wolnymi miejscami na szkolenia dla osób niepełnosprawnych (posiadających orzeczenie o niepełnosprawności), pozostających bez zatrudnienia, które są mieszkańcami powiatu raciborskiego.

Pracowniku oświaty - skorzystaj z nowych możliwości 2015-02-20, Piątek

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach realizuje projekt skierowany do pracowników jednostek sektora oświaty.

Mobilny Punkt Informacyjny w Raciborzu 2015-02-19, Czwartek

Mobilny Punkt Informacyjny w Raciborzu

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego zapraszają do skorzystania z Mobilnego Punktu Informacyjnego, który będzie dostępny dla wszystkich zainteresowanych w dniu 27 lutego 2015 r., w godzinach 9.30-14.30, ul. Lwowska 9, Racibórz (Budynek K) PWSZ w Raciborzu, pomieszczenia Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości, sala 104 (parter).

Wsparcie dla rolnictwa na lata 2014 - 2020 - spotkanie informacyjne 2015-02-18, Środa

Raciborskie starostwo wraz z Komisją Rolnictwa i Ochrony Środowiska oraz Biurem Powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Raciborzu zapraszają na spotkanie informacyjno - promocyjne dotyczące nowego systemu wsparcia bezpośredniego na lata 2014-2020. Spotkanie odbędzie się 27 lutego br. o godzinie 11.00 w sali konferencyjnej Zamku Piastowskiego w Raciborzu ul. Zamkowa 2.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem - bezpłatne porady 2015-02-17, Wtorek

Wzorem lat ubiegłych Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje w dniach 23 - 28 lutego br. „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Kwalifikacja wojskowa 2015 2015-02-16, Poniedziałek

Kwalifikacja wojskowa dla osób zamieszkałych stale lub przebywających czasowo ponad 3 miesiące na terenie miasta: Racibórz; miasta i gminy Krzanowice i Kuźnia Raciborska; gmin: Kornowac, Krzyżanowice, Nędza, Pietrowice Wielkie i Rudnik – przeprowadzona zostanie w budynku Starostwa Powiatowego w Raciborzu przy Placu Okrzei 4 (budynek B), w okresie od 16 lutego do 13 marca br., od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 17.00.