Wielkanocne procesje konne w powiecie raciborskim 2016-03-23, Środa

Wielkanocne procesje konne w powiecie raciborskim

W Wielkanocny Poniedziałek w czterech miejscowościach powiatu raciborskiego kultywowana będzie kilkusetletnia tradycja dziękczynno-błagalnych procesji po polach.

Ogłoszenie konkursów w ramach aktywnych form przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu 2016-03-23, Środa

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłasza otwarte konkursy ofert w ramach Programu „Aktywne formy przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu – nowy wymiar 2020” - edycja 2016.

Przywitanie Wiosny w MDK 2016-03-22, Wtorek

Przywitanie Wiosny w MDK

W poniedziałek 21 marca w Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu dzieci brały udział w wydarzeniu "Przywitanie wiosny". Już po raz drugi odbyły się warsztaty plastyczne dla uczniów klas II - III ze szkół SP 4, SP 13 i SP 15.

Konsultacje społeczne dot. założenia LO dla Dorosłych w Raciborzu 2016-03-17, Czwartek

Zarząd Powiatu Raciborskiego przekazuje do konsultacji społecznych projekt uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie założenia Liceum Ogólnokształcącego nr 1 dla Dorosłych w Raciborzu i włączenia go do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu z siedzibą przy ul. Gimnazjalnej 3.

Konsultacje społeczne dot. nadania statutu Szpitalowi Rejonowemu w Raciborzu 2016-03-17, Czwartek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konsultacje społeczne z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektu uchwały Rady Powiatu Raciborskiego dotyczącej nadania statutu Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej Szpitalowi Rejonowemu im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu.

Projekt DRUGIEMU CZŁOWIEKOWI - weź udział 2016-03-17, Czwartek

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Raciborzu w partnerstwie z Ośrodkami Pomocy Społecznej z terenu powiatu raciborskiego zaprasza do udziału w projekcie „Drugiemu Człowiekowi”.

Dyżur pracowników Urzędu Skarbowego w Raciborzu 2016-03-15, Wtorek

W środę 23 marca w Ośrodku Informacji dla Osób Niepełnosprawnych w Raciborzu (Plac Okrzei 4, budynek B, pok. nr 13) będą dyżurować pracownicy Urzędu Skarbowego w Raciborzu. W godzinach od 11.30 do 13.30 osoby niepełnosprawne będą mogły m.in. złożyć zeznanie podatkowe za 2015 rok, pobrać formularze zeznań, broszury informacyjne.

Zamkowy Jarmark kwiatów, żywności ekologicznej i rękodzieła już 2016-03-14, Poniedziałek

Zamkowy Jarmark kwiatów, żywności ekologicznej i rękodzieła już

W sobotę, 23 kwietnia zapraszamy na IV Zamkowy Jarmark kwiatów, żywności ekologicznej i rękodzieła. - Podobnie jak w ubiegłym roku, łączymy jarmark z dobrą zabawą. Sprzedającym zapewnimy dużą frekwencję, a kupującym świetną zabawę - zachęca Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Niezwykłości przyrody powiatu raciborskiego i okolic - prezentacja album już w środę 2016-03-11, Piątek

Na rynku wydawniczym ukazał się właśnie album prezentujący walory przyrody powiatu raciborskiego i jego okolic. Książka powstała dzięki staraniom Powiatu Raciborskiego i znaczącemu wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Gimnazjalisto, wybierz szkołę Powiatu Raciborskiego! 2016-03-11, Piątek

Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą szkół ponadgimnazjalnych i placówek oświatowych podległych Powiatowi Raciborskiemu!