Powiat

Wyniki konsultacje projektu uchwały w sprawie określenia szczegółowych zasad i trybu przeprowadzania konsultacji 2018-12-18, Wtorek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza wyniki przeprowadzonych konsultacji społecznych projektu uchwały Rady Powiatu Raciborskiego

Wyniki konsultacji społecznych projektu uchwały w sprawie uchwalenia Statutu Powiatu Raciborskiego 2018-12-18, Wtorek

Powiat Raciborski ogłasza wyniki przeprowadzonych konsultacji społecznych projektu uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie uchwalenia Statutu Powiatu Raciborskiego.

Wyrównywanie różnic między regionami III - dofinansowanie z PFRON-u do 21 stycznia 2018-12-18, Wtorek

Informujemy o możliwości składania wniosków o dofinansowanie zadań w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w 2019 r. finansowanego ze środków PFRON. Termin składania wniosków upływa 21 stycznia 2019 roku.

Bezprzewodowe ładowanie, Technotron i Witaminy Mickiewicza. Zwycięzcy Szkoły Młodych Przedsiębiorców 2018-12-14, Piątek

Uczniowie „Mechanika” oraz „Mickiewicza” na podium w projekcie „Szkoła Młodych Przedsiębiorców”, który dziś miał swój finał na raciborskim Zamku. 14 drużyn zaprezentowało swoje pomysły biznesowe, które zostały przygotowane wraz z nauczycielami. Wszystko w ramach kilkumiesięcznego projektu realizowanego przez powiat raciborski wraz z Narodowym Bankiem Polskim w ramach edukacji ekonomicznej.

O robotach medycznych i transplantacji na raciborskim Zamku 2018-12-13, Czwartek

O robotach medycznych i transplantacji na raciborskim Zamku

W sobotę 15 grudnia br. o godz. 15.00 w Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędzie się konferencja pt. „Roboty medyczne Robin Heart i sztuczne serce - szanse i zagrożenia”.

O rentach, emeryturach i innych świadczeniach - spotkanie z ekspertem ZUS w Raciborzu 2018-12-06, Czwartek

11 grudnia, we wtorek, w Ośrodku Informacji dla Osób Niepełnosprawnych w Raciborzu odbędzie się spotkanie z ekspertem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Konsultacje wysokości opłat w 2019 r. za usunięcie i przechowywanie statków i innych obiektów pływających z obszarów wodnych 2018-12-06, Czwartek

arząd Powiatu Raciborskiego przekazuje do konsultacji społecznych projektu Uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie ustalenia wysokości opłat w 2019 r. za usunięcie i przechowywanie statków i innych obiektów pływających z obszarów wodnych położonych na terenie powiatu raciborskiego.

Pitch Day- Finał projektu pn.: „SZKOŁA MŁODYCH PRZEDSIĘBIORCÓW” 2018-12-06, Czwartek

Pitch Day- Finał projektu pn.: „SZKOŁA MŁODYCH PRZEDSIĘBIORCÓW”

Już wkrótce finał projektu pn.: „Szkoła młodych przedsiębiorców”. W piątek -14.12.2018 r., w ramach Pitch Day na Zamku Piastowskim, finaliści projektu którzy dostali się do dalszego etapu, zaprezentują swoje pomysły biznesowe.

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego gruntów na cele mieszkaniowe - zmiany od stycznia 2019 roku 2018-12-05, Środa

Przekształcenie  prawa użytkowania wieczystego gruntów na cele mieszkaniowe - zmiany od stycznia 2019 roku

1 stycznia 2019 r. nastąpi przekształcenie prawa użytkowania gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów. Przekształcenie będzie odpłatne. Osoby, które staną się z mocy prawa właścicielami gruntów będą zobowiązane do uiszczania należności za nabycie prawa własności w formie corocznej opłaty przez 20 lat.

Spotkanie w siedzibie PKS w Kluczborku 2018-12-04, Wtorek

Spotkanie w siedzibie PKS w Kluczborku

Dziś w siedzibie Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Kluczborku odbyło się spotkanie z Prezesem spółki Marcinem Wiechą i kierownikiem przewozów Markiem Marciniakiem. Powiat raciborski reprezentowali wicestarosta Marek Kurpis oraz prezes PKS Racibórz Damian Knura.