Test syren alarmowych 2019-05-27, Poniedziałek

28 maja br. Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenie RENEGADE-SAREX 18/II.

Terminale płatnicze w Wydziale Komunikacji i Transportu w Raciborzu 2019-05-24, Piątek

Terminale płatnicze w Wydziale Komunikacji i Transportu w Raciborzu

Klienci Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Raciborzu mogą korzystać z terminali płatniczych. Pięć urządzeń umożliwi dokonanie bezgotówkowej płatności przy sprawach załatwianych w Referacie Rejestracji Pojazdów oraz związanych z uprawnieniami do kierowania pojazdami. Teraz klienci mogą zdecydować czy za usługę zapłacić w kasie czy bezpośrednio przy załatwianiu sprawy.

Wybór kandydatów do Rady Nadzorczej PKS sp. z o.o. w Raciborzu 2019-05-23, Czwartek

Wybór kandydatów do Rady Nadzorczej PKS sp. z o.o. w Raciborzu

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza nabór kandydatów na kadencję 2019-2022 Rady Nadzorczej Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Raciborzu Sp. z o.o.

Umowa na zakup nowoczesnych autobusów podpisana 2019-05-23, Czwartek

Umowa na zakup nowoczesnych autobusów podpisana

Dziś w Starostwie Powiatowym w Raciborzu została podpisana umowa na dostawę 10 nowoczesnych autobusów.

Gospodarstwo z Bieńkowic w finale regionalnym XVII Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” 2019-05-22, Środa

Regionalny etap (dla śląskiego i bielskiego) XVII Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” organizowanego przez KRUS, wygrało gospodarstwo rolne Pani Renaty Wiesner z Bieńkowic, w gminie Krzyżanowice.

Ogłoszenie o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej na realizację zadania publicznego pt.: Międzynarodowy Festiwal Pływacki 2019-05-21, Wtorek

Zarząd Powiatu Raciborskiego informuje o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej MKS – SMS Victoria Racibórz – na realizację zadania publicznego pt. Międzynarodowy Festiwal Pływacki z udziałem ekip z Märkischer Kreis (Niemcy) i Horiszni Pławni (Ukraina) (w ramach umów partnerskich o międzynarodowej współpracy powiatu raciborskiego) wraz z wnioskiem o przyznanie dotacji ze środków publicznych.

Międzynarodowa wystawa sztuki z udziałem malarzy z powiatu raciborskiego 2019-05-21, Wtorek

Międzynarodowa wystawa sztuki z udziałem malarzy z powiatu raciborskiego

19 maja br. w Atelierhof Werenzhain w Doberlug-Kirchhain w partnerskim powiecie Elbe-Elster odbyła się oficjalne otwarcie 12. międzynarodowej wystawy sztuki artystów „Wanderungen – wędrówka”.

Trwa konwent powiatów województwa śląskiego 2019-05-21, Wtorek

Trwa konwent powiatów województwa śląskiego

Funkcjonowanie szpitali i drogi samorządowe to tematy przewodnie konwentu starostów powiatów województwa śląskiego, który dziś rozpoczął się w Starostwie Powiatowym w Gliwicach. Powiat raciborski reprezentuje starosta Grzegorz Swoboda.

Środki na SOR w Raciborzu przyznane 2019-05-17, Piątek

Środki na SOR w Raciborzu przyznane

Szpital Rejonowy w Raciborzu otrzyma prawie 8,5 mln zł dofinansowania z przeznaczeniem na SOR z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Decyzję o dofinansowaniu przekazało Ministerstwo Zdrowia.

Blisko pół miliona złotych na ambulans dla powiatu raciborskiego 2019-05-16, Czwartek

Blisko pół miliona złotych na ambulans dla powiatu raciborskiego

16 maja br. w Ministerstwie Sprawiedliwości w Warszawie podpisana została umowa, na mocy której do powiatu raciborskiego trafi blisko 500 tys. złotych na zakup nowoczesnego ambulansu sanitarnego z wyposażeniem.