WNIOSKI NA BLISKO 100 MLN ZŁOTYCH ZŁOŻONE

2021-07-30, Piątek

Zawsze podkreślamy, że w celu szybkiego i skutecznego rozwoju Powiatu wykorzystujemy wszelkie możliwości na pozyskanie środków zewnętrznych i kiedy taka okazja się nadarza, jesteśmy w pełni przygotowani. Dziś w ramach RZĄDOWEGO FUNDUSZU POLSKI ŁAD: PROGRAM INWESTYCJI STRATEGICZNYCH, starosta raciborski złożył wnioski o dofinansowanie zadań w trzech obszarach działalności na łączną kwotę prawie 100 mln złotych:

1. PRZEBUDOWA DRÓG POWIATOWYCH – 71.500.000 mln zł
W grę wchodzi 14 zadań inwestycyjnych, które przekładają się na ponad 24 kilometry nowej jezdni wraz z chodnikami, zjazdami, doświetleniem przejść dla pieszych i skrzyżowań i wykonaniem ścieżki rowerowej (lista zadań
w galerii poniżej).

2. ADAPTACJA BUDYNKU SŁODOWNI I MODERNIZACJA DOMU KSIĄŻĘCEGO NA CENTRUM TURYSTYCZNO-HISTORYCZNE Z EKSPOZYCJĄ MULTIMEDIALNĄ NA ZAMKU PIASTOWSKIM W RACIBORZU – 19.800.000 mln zł
Chodzi o adaptację i zaaranżowanie pomieszczeń piwnicy, parteru, I, II piętra i poddasza Słodowni oraz modernizacja z aranżacją wnętrz Domu Książęcego. Nowoczesne multimedialne wystawy muzealne i przestrzeń warsztatowa prezentowałyby historię ziemi raciborskiej. Sale warsztatowe i komnaty tematyczne z zapleczem gastronomicznym uzupełniłyby ofertę, w celu spopularyzowania, wyeksponowania i ożywienia zamku.

3.
POPRAWA EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ WRAZ Z MODERNIZACJĄ I ZABUDOWĄ PANELI FOTOWOLTAICZNYCH – 4.712.000 mln zł
Pracami mają być objęte budynki Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1, Młodzieżowego Domu Kultury, Zespołu Szkół Specjalnych oraz Powiatowego Zarządu Dróg na terenie Raciborza. Ich zakres to:
- docieplenie dachów, stropu poddasza, ścian zewnętrznych
- wymiana stolarki okiennej i drzwiowej
- wymiana źródła ciepła i instalacji CO
- zabudowa paneli fotowoltaicznych z dostosowaniem dachów, okładziny z płyt i tynków
- roboty elektryczne z wymianą oświetlenia na LED
- pochylnia dla niepełnosprawnych z remontem schodów.

Przebudowa dróg powiatowych

Zadania inwestycyjne na złożonych wnioskach do Polskiego Ładu (DROGI)