VIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS LITERACKI

2013-02-01, Piątek

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kobielach Wielkich oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Kobielach Wielkich ogłaszają VIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS LITERACKI O "PIÓRO REYMONTA" w dziale prozy, kategoria do wyboru: nowela, opowiadanie, rozprawka, opis kronikarski, felieton, reportaż - o objętości do dziesięciu stron maszynopisu. Celami konkursu są popularyzowanie i kultywowanie obrzędów i tradycji kultury ludowej wsi polskiej – tak pięknie opisywanych przez Reymonta – również w odniesieniu do obecnych przemian, możliwość wyrażania opinii i refleksji dotyczących problematyki lokalnej społeczności w indywidualnej wypowiedzi oraz m. in. pobudzanie wrażliwości i aktywności twórczej w dziedzinie literatury. W konkursie mogą uczestniczyć wszyscy powyżej piętnastego roku życia, nie będący członkami stowarzyszeń pisarzy, uprawiający amatorsko twórczość literacką.
Osoby zainteresowane udziałem w konkursie mogą - po zapoznaniu się z
REGULAMINEM KONKURSU - przesyłać swoje prace wraz z wypełnioną KARTĄ ZGŁOSZENIA na adres: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, ul. Reymonta 75, 97-524 Kobiele Wielkie, do dnia 31.05.2013 r.
Szczegółowych informacji udziela GOKiS, tel. (044) 681-00-57, e-mail [email protected] i GBP w Kobielach Wielkich, tel. (044) 681-05-08.