2004-12-07, Wtorek

V Turniej Mikołajkowy - Mistrzostwa Powiatu Raciborskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej chłopców odbędą się 11 grudnia br. na salach gimnastycznych Szkoły Podstawowej nr 18 i Gimnazjum nr 3 w Raciborzu przy ul. Żorskiej. W turnieju tradycyjnie już weźmie udział drużyna z czeskiej Opawy, reprezentująca tamtejsze szkoły.

W zawodach udział wezmą 6-osobowe drużyny męskie (rocznik 1985 i młodsi), reprezentujące szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu raciborskiego oraz reprezentacja z Opawy. Turniej ma charakter towarzyski. Rozgrywki zostaną przeprowadzone w dwóch grupach, w systemie "każdy z każdym". Zwycięzcy otrzymają puchary i dyplomy oraz nagrody (m.in. koszulki sportowe i piłki do piłki siatkowej). Ponadto najlepszy zawodnik turnieju otrzyma specjalną statuetkę.

Początek Turnieju Mikołajkowego o godz. 9.00. Uroczyste zakończenie wraz z wręczeniem nagród odbędzie się o godz. 15.00 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu przy ul. Gimnazjalnej. W części artystycznej wystąpi grupa taneczna z MDK w Raciborzu pod kierunkiem Eweliny Jarosz.

Organizatorami Turnieju Mikołajkowego są: Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu oraz Zespół Szkół Ekonomicznych w Raciborzu.