Uwaga! Alert powodziowy dla Gminy Krzyżanowice

2024-09-14, Sobota
Posiedzenie pogotowia przeciwpowodziowego w Urządzie Gminy Krzyżanowice
W związku z sytuacją powodziową w Gminie Krzyżanowice, o godzinie 19.30 odbyło się spotkanie wszystkich służb zaangażowanych w akcję przeciwpowodziową na terenie powiatu raciborskiego.

Z otrzymywanych prognoz wynika, iż jutro (tj. w niedzielę) istnieje duże ryzyko wystąpienia Ordy z wałów na wysokości miejscowości Chałupki w Gminie Krzyżanowice.

W związku z tym, przygotowywane są działania zapobiegawcze oraz plan akcji ewakuacyjnej mieszkańców części miejscowości Chałupki i Zabełków.

Odbyły się już spotkania informacyjne w tej sprawie z mieszkańcami miejscowości narażonych na zalanie.

W celu zapewnienia bieżącego przepływu informacji, Urząd Gminy Krzyżanowice uruchomił infolinię, za pośrednictwem której mieszkańcy gminy będą mogli uzyskać wszystkie niezbędne informacje i wskazówki.

Infolinia:
kom. 512 043 232