Powiat

Dalszy etap akcji scalania gruntów w Gminie Pietrowice Wielkie 2020-11-17, Wtorek

Dalszy etap akcji scalania gruntów w Gminie Pietrowice Wielkie

W powiecie raciborskim trwa realizacja zadania scalania gruntów. Starosta Grzegorz Swoboda wraz z Wójtem Andrzejem Wawrzynkiem kontrolowali postęp prac na drogach transportu rolnego w Gminie Pietrowice Wielkie.

Powiat Raciborski pozyskał środki z Programu „Aktywna Tablica” 2020-11-17, Wtorek

Powiat Raciborski pozyskał środki z Programu „Aktywna Tablica”

Po raz drugi Powiatowi Raciborskiemu udało się pozyskał środki w ramach Programu „Aktywna Tablica”.

Nowa kadencja Powiatowej Rady Rynku Pracy w Raciborzu 2020-2024 2020-11-16, Poniedziałek

Nowa kadencja Powiatowej Rady Rynku Pracy w Raciborzu 2020-2024

10 listopada 2020 r. Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda powołał nowy skład Powiatowej Rady Rynku pracy w Raciborzu na lata 2020-2024.

Chryzantemy pięknie udekorowały powiat 2020-11-13, Piątek

Chryzantemy pięknie udekorowały powiat

Dzięki Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Powiat Raciborski nieodpłatnie pozyskał dziś 2000 chryzantem doniczkowych, które przeznaczono do udekorowania budynków oraz biur Starostwa Powiatowego w Raciborzu przy Placu Stefana Okrzei 4. Przekazane kwiaty ponadto posłużyły do udekorowania dziedzińca oraz bramy głównej Zamku Piastowskiego w Raciborzu oraz Powiatowego Centrum Sportu w Raciborzu.

Konsultacje społeczne w sprawie dotacji na wymianę pokrycia dachowego zawierającego azbest oraz jego utylizacja w latach 2021 - 2023 2020-11-13, Piątek

Zarząd Powiatu Raciborskiego przekazuje do konsultacji projekt uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie zasad, trybu udzielania oraz rozliczania dotacji celowej z budżetu powiatu raciborskiego na dofinansowanie kosztów inwestycji związanych z wymianą pokrycia dachowego polegających na demontażu, usuwaniu i unieszkodliwianiu elementów zawierających azbest

Powiat realizuje kolejne inwestycje w gminach 2020-11-13, Piątek

Powiat realizuje kolejne inwestycje w gminach

Władze Powiatu Raciborskiego nie zapominają o potrzebach inwestycji w gminach -podkreśla Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda.

Życzenia z okazji Narodowego Święta Niepodległości 2020-11-11, Środa

Życzenia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Z okazji Święta Niepodległości

Kolejna akcja Powiatu Raciborskiego, tym razem z Auchan w Raciborzu 2020-11-09, Poniedziałek

Kolejna akcja Powiatu Raciborskiego, tym razem z Auchan w Raciborzu

Dzisiaj, Powiat wraz z Auchan w Raciborzu posadził 18 sadzonek gruszy drobnoowocowej Chanticleer przy ul. Podmiejskiej, na granicy Raciborza-Miedoni, w kierunku Brzeźnicy.

Zmiana organizacji ruchu na drodze powiatowej w Kornicach 2020-11-06, Piątek

Zmiana organizacji ruchu na drodze powiatowej w Kornicach

Od 9 listopada 2020 r. rozpoczyna się przebudowa drogi powiatowej nr 3504 S w Kornicach. Jest to odcinek drogi od ostatnich zabudowań miejscowości Kornice w kierunku miejscowości Pawłów, o długości 377 mb.

Życzenia z okazji dnia św. Huberta 2020-11-03, Wtorek

Życzenia z okazji dnia św. Huberta

Wszystkim myśliwym i leśnikom składamy najlepsze życzenia z okazji dnia św. Huberta.