Powiat

Minister Zdrowia Adam Niedzielski odwiedził powiat raciborski 2021-06-08, Wtorek

Minister Zdrowia Adam Niedzielski odwiedził powiat raciborski

Wizyta połączona była z uroczystością czepkowania studentów I i II roku kierunku pielęgniarstwo Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu.

4 czerwca Starostwo Powiatowe będzie nieczynne 2021-06-01, Wtorek

4 czerwca Starostwo Powiatowe będzie nieczynne

Informujemy, że w dniu 4 czerwca Starostwo Powiatowe w Raciborzu będzie nieczynne.

Konsultacje społeczne w sprawie określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli pedagogów, psychologów, logopedów i doradców zawodowych zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych powiatu 2021-06-01, Wtorek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konsultacje społeczne z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektu uchwały Rady Powiatu Raciborskiego dot. zmiany uchwały w sprawie określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli pedagogów, psychologów, logopedów i doradców zawodowych

27 maja - Dzień Samorządowca 2021-05-27, Czwartek

27 maja - Dzień Samorządowca

Otwarty konkurs ofert na przeprowadzenie w roku 2021 programu korekcyjno - edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w rodzinie 2021-05-27, Czwartek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie do realizacji zadania publicznego z zakresu administracji rządowej realizowanego przez Powiat Raciborski w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie pn.: „Przeprowadzenie w roku 2021 programu korekcyjno – edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w rodzinie.”

Modernizacja dźwigu osobowego w Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” 2021-05-26, Środa

Modernizacja dźwigu osobowego w Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień”

Zakończono modernizację jednego z trzech dźwigów osobowych działających w obiektach Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Raciborzu.

Ogłoszenie o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej na realizację zadania publicznego - Turniej piłkarski dla dzieci „Orlik Cup Nędza 21” 2021-05-25, Wtorek

Zarząd Powiatu Raciborskiego informuje o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej Gminnego Młodzieżowego Klubu Sportowego 21 Nędza na realizację zadania publicznego pt. Turniej piłkarski dla dzieci „Orlik Cup Nędza 21” wraz z wnioskiem o przyznanie dotacji ze środków publicznych.

DOPŁYNĘLI DO METY! 2021-05-21, Piątek

DOPŁYNĘLI DO METY!

Łącznie 100 zawodników wzięło udział w zawodach „e-swimming & twinning 2021”, którzy wspólnymi siłami zarejestrowali aż 22 624 634 kroków, co przełożyło się na 14,706 przepłyniętych kilometrów!

Konsultacje społeczne statutu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Raciborzu 2021-05-21, Piątek

Konsultacje społeczne statutu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Raciborzu

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konsultacje społeczne z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektu uchwały Rady Powiatu Raciborskiego dotyczącej zatwierdzenia statutu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Raciborzu.

Odwołanie alarmu przeciwpowodziowego 2021-05-17, Poniedziałek

Odwołanie alarmu przeciwpowodziowego

Zarządzeniem nr 60/2021 Starosty Raciborskiego z dnia 17.05.2021 od godz. 10.00 odwołano stan alarmu przeciwpowodziowego dla wszystkich gmin na obszarze Powiatu Raciborskiego: Kornowac, Krzanowice, Krzyżanowice, Kuźnia Raciborska, Nędza, Pietrowice Wielkie, Racibórz, Rudnik.