PRACE OBSERWACYJNO-POMIAROWE 2021-07-02, Piątek

PRACE OBSERWACYJNO-POMIAROWE

Na podstawie art. 112 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody, na gruntach leśnych, nieleśnych i wodach wszystkich form własności na terenie całego kraju, w roku 2021 roku będą prowadzone prace obserwacyjno-pomiarowe w ramach kolejnego cyklu (lata 2020-2021) Monitoringu gatunków i siedlisk przyrodniczych realizowanego w ramach Państwowego Monitoringu Środowiska (PMŚ) na zlecenie Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska

Od dziś Zamkiem Piastowskim w Raciborzu kieruje nowy dyrektor 2021-07-01, Czwartek

Od dziś Zamkiem Piastowskim w Raciborzu kieruje nowy dyrektor

24 czerwca br. Zarząd Powiatu Raciborskiego podjął uchwałę w sprawie zatrudnienia dyrektora Zamku Piastowskiego w Raciborzu.

Uczennice Ekonomika finalistkami ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii” 2021-07-01, Czwartek

Uczennice Ekonomika finalistkami ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii”

Uczennice klasy 3e (technik ekonomista) Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu: Patrycja Pater, Justyna Pluta, Diana Wallach oraz Karolina Wiertelorz zostały finalistkami ogólnopolskiej olimpiady projektów społecznych Zwolnieni z Teorii.

NAGRODY e-swimming & twinning ROZDANE 2021-06-28, Poniedziałek

NAGRODY e-swimming & twinning ROZDANE

W miniony czwartek, 24.06 w Starostwie Powiatowym w Raciborzu swoje dyplomy i nagrody otrzymali uczestnicy WIRTUALNYCH ZAWODÓW PŁYWACKICH e-swimming & twinning, które w tym roku z uwagi na pandemię przybrały właśnie charakter online.

ELBE-ELSTER KOSZTUJE ŚLĄSKIE SMAKI 2021-06-18, Piątek

ELBE-ELSTER KOSZTUJE ŚLĄSKIE SMAKI

Za nami zakończony ogromnym sukcesem frekwencyjnym, pełen atrakcji kulinarno-artystycznych weekend na Zamku Piastowskim! Z zaproszenia powiatu raciborskiego do wspólnej zabawy, oprócz mieszkańców z całego regionu, skorzystali również nasi przyjaciele z partnerskiego powiatu Elbe-Elster.

Ogłoszenie o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej na realizacje zadania publicznego - „Sport, kultura, rekreacja - wakacyjna fascynacja” 2021-06-17, Czwartek

Zarząd Powiatu Raciborskiego informuje o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej Stowarzyszenie Kultury Ziemi Raciborskiej „Źródło” na realizację zadania publicznego pt. „Sport, kultura, rekreacja – wakacyjna fascynacja” wraz z wnioskiem o przyznanie dotacji ze środków publicznych.

Nieodpłatna pomoc prawna na terenie powiatu raciborskiego 2021-06-16, Środa

Nieodpłatna pomoc prawna na terenie powiatu raciborskiego

Informujemy o możliwości skorzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz nieodpłatnych mediacji w punktach.

Drużyna z Ekonomika najlepsza w Polsce 2021-06-16, Środa

Drużyna z Ekonomika najlepsza w Polsce

Uczniowie klasy 3L technik logistyk Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu: Michał Kiner, Paweł Stępiński i Dawid Hamiga zajęli 1. miejsce w finale w Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostwach Menedżerskich organizowanych przez Fundację Przedsiębiorczości Revas!

Przed nami wyjątkowe dni na Zamku Piastowskim w Raciborzu 2021-06-11, Piątek

Przed nami wyjątkowe dni na Zamku Piastowskim w Raciborzu

To pierwsze na taką skalę wydarzenia w powiecie raciborskim po trudnym dla wszystkich roku, który do góry nogami przewrócił COVID 19 i na długo pozbawił rozrywek, mających oderwać nas od życia codziennego i dostarczyć pozytywnych emocji.

EDYTA REICHEL I JEJ WIZJA ŁUŻYC 2021-06-10, Czwartek

EDYTA REICHEL I JEJ WIZJA ŁUŻYC

29 maja w Gut Saathain w Röderland w partnerskim powiecie Elbe-Elster odbyło się uroczyste otwarcie 13. PROFESJONALNEJ WYSTAWY ARTYSTÓW PLASTYKÓW, w którym Powiat Raciborski reprezentowała Edyta Reichel.