PODARUJ ŻYCIE i NADZIEJĘ NA GWIAZDKĘ 2015-12-18, Piątek

PODARUJ ŻYCIE i NADZIEJĘ NA GWIAZDKĘ

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu, świętując Boże Narodzenie wspólnie z mieszkańcami Raciborza, zaprasza w sobotę, 19 grudnia br. w godzinach 9.00-13.00 do oddania krwi. Ambulans będzie oczekiwać na chętnych na raciborskim rynku. Z przyjemnością informujemy, że tego dnia każdy Dawca otrzyma posiłek – niespodziankę.

Sukcesy sportowe w 2015 roku? Nie zapomnij o złożeniu wniosku 2015-12-17, Czwartek

Jak co roku Powiat Raciborski nagrodzi sportowców i trenerów oraz osoby zaangażowane w działalność sportową za osiągnięcia w 2015 roku. Tradycyjnie nagrody i wyróżnienia zostaną wręczone na Gali Raciborskiego Sportu, która odbędzie się w Raciborskim Centrum Kultury w piątek, 22 stycznia 2016 roku.

Zgłoszenia kandydatur do Nagrody „Mieszko A.D. 2015” do 31 grudnia 2015-12-16, Środa

Do 31 grudnia można zgłaszać kandydatki i kandydatów do Nagrody Starosty Raciborskiego Mieszko A.D. 2015. W tym roku nagroda zainauguruje w nowej formule. Będzie przyznawana w dziedzinach kulturalnej, społecznej i promocji oraz za całokształt działalności.

Konkurs „Bezpieczne rolnictwo powiatu raciborskiego” rozstrzygnięty 2015-12-15, Wtorek

Konkurs „Bezpieczne rolnictwo powiatu raciborskiego” rozstrzygnięty

41 laureatów etapu szkolnego uczestniczyło dziś w finale konkursu "Bezpieczne rolnictwo powiatu raciborskiego". Najlepszym w kategorii indywidualnej okazał się Bartosz Cholewa z Gimnazjum w Chałupkach.

VIII edycja powiatowego konkursu „Bezpieczne Rolnictwo Powiatu Raciborskiego” 2015-12-11, Piątek

VIII edycja powiatowego konkursu „Bezpieczne Rolnictwo Powiatu Raciborskiego”

Już we wtorek o godz. 10.00 w tut. starostwie odbędzie się konkurs „Bezpieczne Rolnictwo Powiatu Raciborskiego".

Konsultacje społeczne dot. pracy aptek 2015-12-11, Piątek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konsultacje społeczne projektu uchwały Rady Powiatu Raciborskiego dotyczącej określenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu raciborskiego.

UWAGA! Decyzje z zakresu gospodarki odpadami tracą ważność 23 stycznia 2016 r. 2015-12-07, Poniedziałek

Przypominamy posiadaczom decyzji administracyjnych wydanych na podstawie „starej” ustawy o odpadach o obowiązku niezwłocznego składania wniosków o wydanie nowych decyzji z zakresu gospodarowania odpadami.

Noworoczna gala operetkowa już wkrótce na Zamku Piastowskim 2015-12-07, Poniedziałek

Noworoczna gala operetkowa już wkrótce na Zamku Piastowskim

Kolejna gratka dla raciborskich melomanów już w niedzielę 3 stycznia o godz. 17.00 na Zamku Piastowskim w Raciborzu. W noworocznej gali operetkowej w dawnej siedzibie Piastów zaprezentują się soliści Teatru Narodowego Operetki Kijowskiej.

Wiemy, kto pracuje bezpiecznie w Rudniku 2015-12-04, Piątek

Wczoraj, 3 grudnia 2015 r. w Gminnym Centrum Informacji w Rudniku, odbył się konkurs pn.: „Pracuj bezpiecznie”.

Konkurs Pracuj bezpiecznie 2015-12-02, Środa

W czwartek, 3 grudnia w Gminnym Centrum Informacji w Rudniku, o godz. 10.00 odbędzie się konkurs pn.: „Pracuj bezpiecznie”. Organizatorami konkursu są: Powiat Raciborski, Gmina Rudnik, Państwowa Inspekcja Pracy - Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach. Uczestnikami będą przedstawiciele sołectw Gminy Rudnik.