Konsultacje regulaminu wynagradzania nauczycieli 2016-02-02, Wtorek

Zarząd Powiatu Raciborskiego przekazuje do konsultacji społecznych z organizacjami pozarządowymi i podmiotami projekt uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie zmiany uchwały dotyczącej regulaminu określającego niektóre zasady wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski.

Gala MIESZKO AD 2015 - nagrody starosty wręczone 2016-01-31, Niedziela

Gala MIESZKO AD 2015 - nagrody starosty wręczone

Marek Wojtowicz w dziedzinie kultury, Jerzy Wiśniewski w dziedzinie społecznej, Przedsiębiorstwo Projektowo-Wdrożeniowe KOLTECH z Raciborza w dziedzinie promocji oraz ksiądz Joachim Augustyniok za całokształt działalności to tegoroczni laureaci Nagród Starosty Raciborskiego Mieszko AD 2015.

„Kobiety dla Kobiet” - Forum Kobiet zaprasza na spotkanie 2016-01-26, Wtorek

Forum Kobiet zaprasza na spotkanie w najbliższy piątek, 29 stycznia do Zamku Piastowskiego w Raciborzu.

IX Gala Raciborskiego Sportu 2016-01-22, Piątek

IX Gala Raciborskiego Sportu

Dziś w Raciborskim Centrum Kultury odbyła się już IX Gala Raciborskiego Sportu. Podczas uroczystości wręczone zostały nagrody starosty raciborskiego i prezydenta Raciborza dla sportowców, trenerów i osób działających na rzecz sportu za osiągnięcia w 2015 roku. Poznaliśmy też laureatów Raciborskich Championów w poszczególnych kategoriach. Powiat Raciborski na nagrody finansowe i rzeczowe przeznaczył 45 300 zł.

Do 29 lutego trwa nabór wniosków na dotację na prace konserwatorskie 2016-01-18, Poniedziałek

Do 29 lutego br. trwa nabór wniosków o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowalne przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków.

Zakończenie remontu drogi powiatowej Racibórz-Miedonia - Brzeźnica 2016-01-15, Piątek

Zakończenie remontu drogi powiatowej Racibórz-Miedonia - Brzeźnica

Dziś oficjalnie zakończono remont drogi powiatowej z Raciborza-Miedoni do Brzeźnicy. Modernizacja została przeprowadzona dzięki unijnemu wsparciu oraz współpracy trzech samorządów. Była to największa inwestycja drogowa realizowana przez Powiat Raciborski w 2015 roku. W wydarzeniu uczestniczyli: starosta Ryszard Winiarski, prezydent Raciborza Mirosław Lenk, sekretarz Gminy Rudnik Karina Lassak oraz przedstawiciel wykonawcy.

Zapraszamy do tańca z Młodzieżowym Domem Kultury w Raciborzu! 2016-01-13, Środa

Zapraszamy do tańca z Młodzieżowym Domem Kultury w Raciborzu!

Roztańczony weekend z Młodzieżowym Domem Kultury w Raciborzu.

Nowy sprzęt dla raciborskiego szpitala z 1% 2016-01-13, Środa

Nowy sprzęt dla raciborskiego szpitala z 1%

Na przełomie lat 2015/2016 Fundacja na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu przekazała nieodpłatnie Szpitalowi Rejonowemu w Raciborzu sprzęt o wartości 82 507,59 złotych. Zakup ten został sfinansowany ze środków pozyskanych przez Fundację w ramach darowizn 1% podatku dochodowego od osób fizycznych.

Komunikat i ostrzeżenia WOPR KATOWICE/ŚLĄSK 2016-01-08, Piątek

Gorąco apelujemy od powstrzymania się od wchodzenia na lód!

Powiadomienie Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska dot. monitoringu powietrza 2016-01-08, Piątek

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach w oparciu o dane uzyskane w ramach śląskiego monitoringu jakości powietrza informuje, że w dniu 08.01.2016 r. w godzinach przedpołudniowych nie wystąpiły przekroczenia dopuszczalnego poziomu stężeń jednogodzinnych dwutlenku siarki, dwutlenku azotu, ośmiogodzinnych stężeń tlenku węgla oraz ośmiogodzinnego poziomu docelowego ozonu.