Udział Pensjonariuszy Powiatowego DPS-u Złota Jesień w Spartakiadzie!

2022-06-09, Czwartek

Grupa osóbMieszkańcy „Złotej Jesieni” wzięli udział w Spartakiadzie organizowanej przez Dom Pomocy Społecznej „Opoka” w Gliwicach. Rozgrywki sportowe wróciły do DPS-ów po kilkuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Trójka zawodników uczestniczyła w grach i zabawach, godnie reprezentując nasz Dom. Strzały na bramkę, bieg slalomem czy rzut piłką lekarską to tylko niektóre z konkurencji z jakimi przyszło zmierzyć się naszym seniorom.

Rywalizacja nie była łatwa. Do pokonania było dziewięć doskonałych drużyn. Seniorzy zjechali do Gliwic z różnych zakątków województwa śląskiego. Nasi mieszkańcy dużo czasu spędzili na przygotowaniach do spartakiady i dzielnie walczyli w konkurencjach. Za co im serdecznie dziękujemy.

Zwycięzcami tegorocznego turnieju został Dom Pomocy Społecznej w Wiśniczach. Wśród wielu nagród jakie otrzymali gracze, najważniejszym trofeum jest puchar, który jak w rozgrywkach FIFA wędruje do zwycięskiego miasta  i to oni zorganizują kolejną spartakiadę.

Mobilizacja sportowa, dobra zabawa oraz integracja społeczna seniorów to główne założenie tej imprezy, organizowanej na Śląsku od wielu lat. Z uśmiechem na ustach oraz hasłem „w zdrowym ciele zdrowy duch” spotkamy się w Wiśniczach w 2023 roku.