UWAGA! ARTYŚCI POSZUKIWANI

2023-02-06, Poniedziałek

UWAGA! POSZUKIWANI ARTYŚCI, KTÓRZY BĘDĄ REPREZENTOWAĆ POWIAT RACIBORSKI NA WYSTAWIE SZTUKI W NIEMCZECH!

W tym roku rusza kolejna edycja znanej i cenionej WYSTAWY SZTUKI PROFESJONALNEJ W NASZYM PARTNERSKIM POWIECIE ELBE-ELSTER, dlatego poszukujemy chętnych zawodowców, którzy zechcą reprezentować nasz Powiat w tym cyklicznym wydarzeniu.

Tym razem wystawie towarzyszy hasło „Kultura – budujemy na Elbe-Elster” (to gra słów i w tym kotekście Elbe-Elster oznacza dobry przykład i wzór, bezpieczną przystań oraz godną zaufania instytucję), które związane jest z tegorocznymi obchodami jubileuszu 30-lecia powiatu Elbe-Elster. Organizatorzy zainspirowali się tematem Roku Kulturalnego 2023, za którego program odpowiedzialne jest Brandenburskie Towarzystwo Historii i Kultury, a który brzmi "Baukultur Leben" („Budowa kultury życia”). Ma on pobudzić nas do refleksji nad tym, co rozumiemy przez sztukę życia? Jak oceniamy czas, który spędzamy? Jak postrzegamy kraj, w którym żyjemy?

Oto link do strony, na której można dowiedzieć się więcej: https://gesellschaft-kultur-geschichte.de/kulturland-brandenburg/ (przeglądarkę można ustawić na j. polski)

Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje w pigułce.

Nazwa: WYSTAWA SZTUKI PROFESJONALNEJ 2023 / BERUFSKUNSTAUSSTELLUNG 2023

Tytuł: „Kultura – budujemy na Elbe-Elster” / "Kultur - Wir bauen auf Elbe-Elster"
(Tytuł wiąże się z tegorocznym jubileuszem 30-lecia powiatu Elbe-Elster)

Gdzie: Pracownia Werenzhain w Doberlug-Kirchhain, powiat Elbe-Elster (Niemcy)

Rodzaj sztuki: MALARSTWO, RYSUNEK, GRAFIKA, PLAKAT, ILUSTRACJA, FOTOGRAFIA, RZEŹBA, CERAMIKA, INSTALACJA

Uroczyste otwarcie wystawy: 04 czerwca 2023

Pobyt artysty w Niemczech: 30 maja – 04 czerwca

Czas ekspozycji: 04 czerwca - do 13 sierpnia 2023 (prace zostaną przetransportowane do Raciborza po zakończeniu wystawy)

Kto: Zawodowi artyści plastycy z powiatu raciborskiego

Liczba artystów: 2

Liczba prac każdego artysty: 3-5 SZTUK

Termin zgłoszeń:  15 marca 2023

Wybór artystów i prac do udziału w wystawie: Kurator Wystawy

Dlaczego warto?
- artysta na koszt Powiatu Raciborskiego i Organizatora weźmie udział w budowie oraz w uroczystym otwarciu Wystawy,
- zaprezentuje swoją twórczość niemieckiej publiczności,
- spędzi miły oraz inspirujący czas w gronie pozostałych artystów z Polski i Niemiec,
- za swój udział otrzyma wynagrodzenie w wysokości 400 euro,
- zostanie reprezentantem Powiatu Raciborskiego, co wiąże się z promocją jego twórczości w lokalnych mediach.

Szanowni artyści, z niecierpliwością czekamy na Wasze zgłoszenia do 15 marca! Prosimy o kilka zdań o sobie oraz zdjęcia wybranych przez Was prac (max 5) na adres [email protected]