UMOWA na remont drogi powiatowej nr 3530S Bojanów - Borucin PODPISANA

2021-11-15, Poniedziałek

Po umowie na remont drogi powiatowej Krzyżanowice - Owsiszcze zawartej 10 listopada, przyszedł czas na kolejną, której realizacja możliwa jest dzięki pozyskanym przez Powiat środkom na likwidację skutków tegorocznych nawałnic, które uszkodziły infrastrukturę drogową.

Dzisiaj zielone światło do rozpoczęcia prac na drodze powiatowej nr 3530S Bojanów - Borucin otrzymało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. z Raciborza, którego konkretnym zadaniem jest remont odcinka drogi powiatowej nr 3511S na długości 1 271 mb, od skrzyżowania z drogą gminną za mostem nad rzeką Psiną do skrzyżowania z drogą powiatową nr 3529S w kierunku na Bieńkowice.

Koszt inwestycji to 944 677,10 zł, na którą dotacja celowa z budżetu państwa wynosi 755 741,68 zł, co stanowi 80% kosztu kwalifikowalnego. Pozostała kwota 188 935,42 zł zostanie po połowie sfinansowana ze środków Powiatu Raciborskiego i Gminy Krzanowice, co po raz kolejny pokazuje, że współpraca między samorządami jest skuteczna i potrzebna.

UMOWA na remont drogi powiatowej nr 3530S Bojanów - Borucin

Bojanów - Borucin