"Tydzień Otwartych Drzwi" już niebawem w szkołach powiatu raciborskiego

2021-03-11, Czwartek
Tydzień Otwartych Drzwi w placówkach oświatowych Powiatu Raciborskiego

W dniach 22 – 26 marca 2021 r. odbędzie się Tydzień Otwartych Drzwi, podczas którego będą promowały się szkoły, dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski. Każdego dnia swoją ofertę edukacyjną będzie promowała inna szkoła. Elementem wspólnym będzie „wirtualny spacer” po szkole, aby pokazać przyszłym uczniom bazę dydaktyczną oraz rozmowy z dyrektorami, aby przybliżyć kierunki kształcenia w danej szkole. Ofertę będą prezentować zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Pojawiają się wypowiedzi absolwentów oraz materiały przygotowane przez szkoły.

Przedsięwzięcie będzie odbywało się online. Uczniowie 8 klas szkół podstawowych otrzymają w najbliższych dniach szczegółową informację o tym jak uczestniczyć w przedsięwzięciu i w jakich godzinach.

Ponadto na stronach internetowych szkół w zakładkach REKRUTACJA znajduje się pełna oferta edukacyjna wraz z regulaminami rekrutacji na rok szkolny 2021/2022.

Do 16 kwietnia 2021 r. zostanie wydany w formie e-booka informator naborowy, który trafi również w formie papierowej do każdego ucznia 8 klasy szkoły podstawowej na terenie naszego powiatu. Informator zostanie rozpropagowany za pośrednictwem dyrektorów szkół podstawowych i będzie zawierał najważniejsze informacje o tegorocznym naborze wraz z terminami rekrutacji elektronicznej.

W miesiącu maju w tygodniku NOWINY pojawi się wkładka promująca szkoły powiatu raciborskiego w ramach projektu CZAS NA ZAWODOWCÓW.

Dodatkowo na stronie internetowej powiatu raciborskiego www.powiatraciborski.pl oraz na Facebooku będzie można śledzić najnowsze wieści w działaniach powiatu raciborskiego.

Festiwal będzie transmitowany na stronie https://inspiraton.nowiny.pl/dniotwarte
Zachęcamy do udziału w transmisji zarówno uczniów, nauczycieli, jak i rodziców.

Prezentacje szkół odbędą się wg następującego harmonogramu:
22 marca – Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1
23 marca – II Liceum Ogólnokształcące
24 marca – Zespół Szkół Ekonomicznych
25 marca – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1
26 marca - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 “Mechanik”

Organizatorzy Tygodnia Otwartych Drzwi:
Powiat Raciborski oraz Wydawnictwo Nowiny

Partnerzy projektu:
Powiat Raciborski, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu, II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Raciborzu, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 "Mechanik" w Raciborzu, Zespół Szkół Ekonomicznych w Raciborzu.