Turze - kiedy niemożliwe staje się możliwe

2021-07-21, Środa
Podpisanie aktu notarialnego na inwestycję drogowa w Turzu.

Długo oczekiwana inwestycja o którą od wielu lat zabiegał w imieniu mieszkańców powiatu radny Władysław Gumieniak po dzisiejszym podpisaniu aktu notarialnego staje się dla Powiatu inwestycją możliwą do realizacji w miejscowości Turze. Droga powiatowa będzie miała nowy, bezpieczny bieg dzięki dobrej współpracy lokalnych samorządów.

Reprezentujący Gminę Kuźnia Raciborska Burmistrz Miasta Paweł Macha przekazał na rzecz Powiatu Raciborskiego prawo własności części nieruchomości położonych w Turzu nr 731 i nr 732/1. W podpisaniu aktu uczestniczyli przedstawiciele Zarządu Powiatu Raciborskiego w osobach starosty Grzegorza Swobody oraz członkini zarządu Ewy Lewandowskiej.

Jak podkreśla starosta Grzegorz Swoboda – Dołożymy wszelkich starań aby tak bardzo wyczekiwana przez mieszkańców 2 część inwestycji jak najszybciej została zrealizowana. Pierwszy krok już za nami. Zależy nam nie tylko na zwiększeniu  bezpieczeństwa  na tej drodze ale również na poprawie komfortu życia i  podróżowania naszych mieszkańców.