Trwają przygotowania do uruchomienia hybrydowej działalności szpitala

2020-08-28, Piątek

Zbliżamy się do końca negocjacji w sprawie finansowania działalności Szpitala Rejonowego im. dr Józefa Rostka w Raciborzu w nowej hybrydowej formie.

Władze powiatu wraz z dyrekcją szpitala chcą jak najszybciej przygotować część szpitalnych oddziałów do przywrócenia ich funkcjonalności, bez strefy zarezerwowanej dla pacjentów chorych na COVID-19.
Mają to być w pierwszej kolejności oddziały: ortopedyczny, chirurgiczny, okulistyczny oraz ginekologiczno-położniczy.

Aktualnie szpital w Raciborzu jest przygotowywany na te zmiany. Udostępniono osobne wejścia, zdezynfekowano pomieszczenia wyremontowano część pomieszczeń, sanitariaty oraz trwa analiza odpowiedniego zabezpieczenie oddziałów w personel medyczny. Czekamy na zmieniającą decyzję wojewody.

Foto: Szpital Rejonowy im. dr Józefa Rostka w Raciborzu, autor: Starostwo Powiatowe w Raciborzu.