Terenowy Punkt Paszportowy w Raciborzu nieczynny 2020-03-17, Wtorek

Terenowy Punkt Paszportowy w Raciborzu nieczynny

Punkt Paszportowy w Raciborzu, przy ul. Batorego 8/2, będzie nieczynny od poniedziałku 16 marca 2020 roku do odwołania, w związku z ogłoszeniem w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego.

Wykaz specjalistycznych poradni otolaryngologicznych z kontraktem NFZ 2020-03-17, Wtorek

Wykaz specjalistycznych poradni otolaryngologicznych z kontraktem NFZ

Z uwagi na czasowe zaprzestanie działalności poradni specjalistycznych w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu, który obecnie pełni funkcję jednoimiennego szpitala zakaźnego, przedstawiamy wykaz najbliższych poradni otolaryngologicznych sporządzony na podstawie Zintegrowanego Informatora Pacjenta.

UWAGA KRWIODAWCY POTRZEBNA KREW !! 2020-03-16, Poniedziałek

UWAGA KRWIODAWCY POTRZEBNA KREW !!

W związku z wyjątkową sytuacją związaną z epidemią koronawirusa i wzrastającą liczbą osób hospitalizowanych, zwracamy się do Honorowych Dawców Krwi oraz wszystkich zdrowych osób, które o ostatnim czasie nie podróżowały do innych krajów i nie miały kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub objętą kwarantanną, o zgłaszanie się do centrów krwiodawstwa w całej Polsce w celu oddania krwi.

Komunikat w sprawie udostępniania dokumentacji medycznej ze Szpitala i Poradni Specjalistycznych przy ul. Gamowskiej 2020-03-16, Poniedziałek

Komunikat w sprawie udostępniania  dokumentacji medycznej ze Szpitala i Poradni Specjalistycznych przy ul. Gamowskiej

Komunikat w sprawie udostępniania kserokopii dokumentacji medycznej, wyników badań i kart informacyjnych leczenia szpitalnego ze Szpitala i Poradni Specjalistycznych przy ul. Gamowskiej

Ustalono miejsce nocnej i świątecznej całodobowej opieki zdrowotnej w Raciborzu 2020-03-15, Niedziela

Ustalono miejsce nocnej i  świątecznej całodobowej opieki zdrowotnej w Raciborzu

Starosta Raciborski informuje, iż w porozumieniu ze służbami wojewody śląskiego raz narodowego funduszu zdrowia, działająca do tej pory w budynku Szpitala Rejonowego w Raciborzu, Poradnia Lekarza POZ świadcząca usługi w zakresie nocnej i świątecznej całodobowej opieki medycznej od poniedziałku 16 marca br. od godz.18:00 zacznie funkcjonować w dawnym budynku stacji krwiodawstwa w Raciborzu mieszczącej się przy ul. Sienkiewicza.

Wydział Komunikacji i Transportu - anulowano rezerwacje internetowe i telefoniczne 2020-03-15, Niedziela

W trosce o wspólne zdrowie i zmniejszenie ryzyka rozpowszechniania się koronawirusa, anulowano rezerwacje internetowe i telefoniczne klientów Wydziału Komunikacji i Transportu.

Starosta Raciborski informuje nt. zabezpieczenia medycznego dla mieszkańców powiatu. 2020-03-15, Niedziela

W związku z pojawiającymi się informacjami dotyczącymi braku zabezpieczenia mieszkańców powiatu raciborskiego w usługi medyczne w postaci nocnej i świątecznej opieki medycznej informujemy, iż dzisiaj o godz.15:30 w siedzibie tut. Starostwa odbyło się spotkanie starosty Grzegorza Swobody z lekarzami prowadzącymi placówki Podstawowej Opieki Zdrowotnej na terenie naszego powiatu.

Wsparcie psychologiczne dla osób objętych kwarantanną 2020-03-13, Piątek

Wsparcie psychologiczne dla osób objętych kwarantanną

Stowarzyszenie PERSONA udziela wsparcia psychologicznego dla osób objętych kwarantanną drogą telefoniczną oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej i SKYPA.

Starostwo Powiatowe w Raciborzu gotowe na dyspozycje Wojewody Śląskiego 2020-03-13, Piątek

Starostwo Powiatowe w Raciborzu gotowe na dyspozycje Wojewody Śląskiego

Decyzją Ministra Zdrowia w całej Polsce 19 szpitali zostanie przekształconych w zakaźne w tym raciborski szpital.

Zawieszenie działalności Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Raciborzu 2020-03-13, Piątek

Wprowadzone środki bezpieczeństwa związane z przekształceniem raciborskiej lecznicy w szpital zakaźny powodują czasowe zaprzestanie działalności Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Raciborzu.