RUSZA PRZEBUDOWA CHODNIKA W KRZANOWICACH 2021-08-03, Wtorek

RUSZA PRZEBUDOWA CHODNIKA W KRZANOWICACH

Poprawiając infrastrukturę drogową, nie zapominamy o komforcie pieszych.

WNIOSKI NA BLISKO 100 MLN ZŁOTYCH ZŁOŻONE 2021-07-30, Piątek

WNIOSKI NA BLISKO 100 MLN ZŁOTYCH ZŁOŻONE

Starosta raciborski złożył wnioski o dofinansowanie zadań w trzech obszarach działalności

Test syren alarmowych

W niedzielę 1 sierpnia br. o godzinie 17:00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności, umożliwiający jednocześnie upamiętnienie obchodów 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Dofinansowanie do przebudowy przejść dla pieszych na skrzyżowaniu DP 3548S z ul. Sudecką i Szkolną w Raciborzu. 2021-07-30, Piątek

Powiat otrzymał dofinansowanie do realizacji przebudowy 4 przejść dla pieszych w obrębie skrzyżowania ul. Piaskowej z ul. Sudecką i Szkolną.

Powiat pozyskał środki na kolejny samochód do przewozu osób niepełnosprawnych 2021-07-27, Wtorek

Powiat pozyskał środki na  kolejny samochód do przewozu osób niepełnosprawnych

Dziś, w siedzibie Oddziału Śląskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Katowicach przedstawiciele Funduszu i przedstawiciele Powiatu w osobach Starosty Raciborskiego Grzegorza Swobody oraz Członkini Zarządu Ewy Lewandowskiej podpisali umowę o dofinansowanie na kwotę 85 812,00 zł

130 000 ZŁ DLA POWIATU NA REMONT DROGI 2021-07-26, Poniedziałek

130 000 ZŁ DLA POWIATU NA REMONT DROGI

Kolejne środki pozyskane przez Powiat Raciborski przeznaczone na inwestycję drogową.

SREBRO DLA „NEW HORIZONS” 2021-07-23, Piątek

SREBRO DLA „NEW HORIZONS”

Zespół z „Mechanika” na podium w konkursie Europejskiej Agencji Kosmicznej CanSat

Nabór wniosków o udzielenie dotacji na prace przy zabytkach 2021-07-22, Czwartek

Nabór wniosków o udzielenie dotacji na prace przy zabytkach

Do 30 sierpnia br. trwa nabór wniosków o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowalne przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków.

Ponad 22 mln zł na największą od lat inwestycję w Powiecie 2021-07-22, Czwartek

Ponad 22 mln zł na największą od lat inwestycję w Powiecie

Powiat poprzez Szpital szykuje się do przeprowadzenia największej oraz najbardziej wyczekiwanej od wielu lat inwestycji. Dzięki zaangażowaniu włodarza powiatu oraz dyrektora Szpitala Rejonowego im. J. Rostka w Raciborzu udało się przygotować projekt i pozyskać 17. 310 968,00 zł dofinansowania na termomodernizację raciborskiej lecznicy.

Powiat zakończył kolejną inwestycję drogową 2021-07-21, Środa

Powiat zakończył kolejną inwestycję drogową

Jak wielokrotnie podkreśla starosta Grzegorz Swoboda rozwój infrastruktury i poprawa bezpieczeństwa na powiatowych drogach jak również budowa i rozwój ścieżek rowerowych to jedno z naszych priorytetowych celów.