Powiat

Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu podsumował 2021 rok w sektorze przyznanych dotacji i refundacji kosztów. 2021-12-16, Czwartek

3.325 000,00 zł to kwota, jaką w 2021 r. Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu przyznał na dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej przez osoby bezrobotne oraz na refundacje kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla osób bezrobotnych.

UWAGA! SMOG! 2021-12-14, Wtorek

UWAGA! SMOG!

Informujemy, że na podstawie wyników pomiarów na stacjach monitoringu w dniu 14.12.2021 r. i prognoz jakości powietrza w powiecie raciborskim, ze względu na pył zawieszony PM10, prognozowana jest BARDZO ZŁA jakość powietrza, zwłaszcza w godzinach porannych, wieczornych i nocnych.

Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy - CO TRZEBA WIEDZIEĆ? 2021-12-13, Poniedziałek

Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy - CO TRZEBA WIEDZIEĆ?

Za nami pierwsze dwa dni Śląskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który przyciągnął na zamkowy dziedziniec tłumy gości. Z racji tego, że potrwa on jeszcze do soboty 18 grudnia przypominamy o kilku ważnych kwestiach:

ZAKUP BILETÓW ONLINE OD 2022 r. 2021-12-10, Piątek

ZAKUP BILETÓW ONLINE OD 2022 r.

Powiat Raciborski jako organizator komunikacji powiatowo-gminnej wyraził zgodę na wprowadzenie przez PKS Sp. z o.o. w Raciborzu z początkiem 2022 r. możliwości ZAKUPU MIESIĘCZNYCH BILETÓW PRZEZ INTERNET.

REMONT PRZEPUSTU W KROWIARKACH ROZPOCZĘTY. 2021-12-09, Czwartek

REMONT PRZEPUSTU W KROWIARKACH ROZPOCZĘTY.

Trwają prace związane z "Remontem przepustu pod drogą powiatową nr 3524 S w Krowiarkach w kilometrażu 5+551", na którego realizację Powiat wnioskował o dofinansowanie z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

RAPORT DOTYCZĄCY SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI LASÓW PAŃSTWOWYCH 2021-12-08, Środa

RAPORT DOTYCZĄCY SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI LASÓW PAŃSTWOWYCH

Raport zawiera najistotniejsze dane w zakresie modelu organizacyjnego i formy prawnej zarządzania lasami stanowiącymi własność Skarbu Państwa, prezentuje wkład wnoszony w zrównoważony rozwój, ochronę różnorodności biologicznej, pozytywny wpływ na kształtowanie klimatu oraz podkreśla znaczenie ochrony przeciwpożarowej.

PODPISANO UMOWY NA PRZEBUDOWĘ KOLEJNYCH PRZEJŚĆ DLA PIESZYCH 2021-12-07, Wtorek

PODPISANO UMOWY NA PRZEBUDOWĘ KOLEJNYCH PRZEJŚĆ DLA PIESZYCH

Umowy na dwa kolejne zadania realizowane w modelu ZAPROJEKTUJ I WYBUDUJ zostały podpisane.

CHODNIK W WOJNOWICACH GOTOWY DO PRZEJŚCIA 2021-12-02, Czwartek

CHODNIK W WOJNOWICACH GOTOWY DO PRZEJŚCIA

Zakończono realizację zadania związanego z przebudową ciągu pieszego przy DP 3527 S w miejscowości Wojnowice.

Nauczyciele ZSS w Raciborzu poznawali hiszpańskie szkolnictwo specjalne. 2021-12-02, Czwartek

Nauczyciele ZSS w Raciborzu poznawali hiszpańskie szkolnictwo specjalne.

W dniach 21-27 listopada grupa nauczycielek z Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu w ramach projektu "Wyznaczanie dróg ku integracji" programu Erasmus+ przebywała w Hiszpanii.

1 grudnia - ŚWIATOWY DZIEŃ AIDS 2021-12-01, Środa

1 grudnia - ŚWIATOWY DZIEŃ AIDS

Z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), od 1988 roku 1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień AIDS. Jest to jedna z ośmiu najważniejszych kampanii na rzecz zdrowia publicznego prowadzonych przez tę organizację.