Nabór na bezpłatne warsztaty z ICT 2015-11-10, Wtorek

Drodzy mieszkańcy woj. śląskiego, trwa nabór na kolejny temat bezpłatnych warsztatów z ICT. Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego kolejny raz rusza z cyklem bezpłatnych warsztatów nt. wykorzystania nowoczesnych technologii w życiu codziennym i zawodowym.Warsztaty skierowane są do wszystkich mieszkańców województwa śląskiego.

Widowisko patriotyczne „Ta, co nie zginęła - Polska” na Zamku Piastowskim 2015-11-09, Poniedziałek

Widowisko patriotyczne „Ta, co nie zginęła - Polska” na Zamku Piastowskim

Serdecznie zapraszamy do udziału w szczególnym wydarzeniu – widowisku patriotycznym pt. „Ta, co nie zginęła – Polska” w wykonaniu artystów Amatorskiego Teatru Dla Dorosłych „Na Zamku”, seniorów Stowarzyszenia Persona z gościnnym udziałem pułk. Włodzimierza Wowy Brodeckiego, które odbędzie się w piątek 13 listopada o godz. 18.00 w sali konferencyjnej na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim 2015-11-09, Poniedziałek

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim

Zamek Piastowski w Raciborzu już po raz trzeci wpisuje się w ogólnopolski program przedsięwzięć związanych ze Światowym Tygodniem Przedsiębiorczości. Ta międzynarodowa kampania ma promować świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. To również święto tych, którzy nie boją się ryzyka i przełamują bariery.

Powiadomienie o jakości powietrza 2015-11-06, Piątek

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach w oparciu o dane uzyskane w ramach śląskiego monitoringu jakości powietrza informuje, że w dniu 06.11.2015 r. w godzinach przedpołudniowych nie wystąpiły przekroczenia dopuszczalnego poziomu stężeń jednogodzinnych dwutlenku siarki, dwutlenku azotu, ośmiogodzinnych stężeń tlenku węgla oraz ośmiogodzinnego poziomu docelowego ozonu.

Aleksandra Figurniak z Grand Prix Festiwalu Złota Polska Jesień 2015-11-06, Piątek

Aleksandra Figurniak z Grand Prix Festiwalu Złota Polska Jesień

Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu, dla którego organem prowadzącym jest Powiat Raciborski informuje, że Aleksandra Figurniak – wychowanka koła Emisji głosu – młodzież i interpretacji piosenki estradowej a także wokalistka zespołu MIRAŻ - zdobyła nagrodę GRAND PRIX VIII Jesiennego Festiwalu ZŁOTA POLSKA JESIEŃ w Katowicach oraz Puchar Prezydenta Miasta Katowic Marcina Krupy.

Przekroczenia poziomu informowania społeczeństwa o ryzyku wystąpienia poziomu alarmowego pyłu zawieszonego PM10 2015-11-04, Środa

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego powiadamia, że dnia 03 listopada 2015 roku na obszarze aglomeracji górnośląskiej w mieście Tychy wystąpiło w powietrzu przekroczenie wartości progowej (200 µg/m3) informowania społeczeństwa o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu PM10 (300 µg/m3).

Konkurs na realizację zadania publicznego w obszarze nieodpłatnej pomocy prawnej 2015-11-03, Wtorek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza otwarty konkursu ofert na powierzenie do realizacji zadania publicznego z zakresu administracji rządowej realizowanego przez Powiat Raciborski w obszarze nieodpłatnej pomocy prawnej.

Dominika Sozańska i jej występ w Programie „Superdzieciak” 2015-11-02, Poniedziałek

Dominika Sozańska i jej występ w Programie „Superdzieciak”

W sobotni wieczór w polsatowskim programie TV „Superdzieciak”, przed rzeszą telewidzów zaprezentowała się niezwykle utalentowana wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury Dominika Sozańska. Z wielką klasą i wdziękiem reprezentowała m.in. koło wokalne emisji głosu dla dzieci i młodzieży w którym uczestniczy w zajęciach pozaszkolnych już od 6 lat.

Stopa bezrobocia w powiecie raciborskim najniższa od 6 lat 2015-10-29, Czwartek

Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu informuje, że według danych Głównego Urzędu Statystycznego na dzień 30 września 2015 r. wysokość stopy bezrobocia w powiecie raciborskim wynosi 6,7 % (w woj. śląskim – 8,2 %, kraj – 9,7%). W analogicznym okresie roku ubiegłego jej wartość wynosiła 7,4%. Liczba zarejestrowanych bezrobotnych wynosi 2452 osoby, w tym 1514 kobiet.

Jerzy Schomman - życie i twórczość raciborskiego pisarza i polemisty z XVI wieku - spotkanie z lokalną historią 2015-10-28, Środa

To tytuł wykładu, jaki wygłoszą Ewa Koczwara i Ewa Kuźnik w ramach projektu „Historia lokalna na przykładzie wybranych powiatów, miast i gmin”, który realizują wspólnie Powiat Raciborski oraz Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach. Na wykład zapraszamy we wtorek 3 listopada do sali konferencyjnej na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Początek o godz. 17.00, wstęp wolny.