Tożsamość i sąsiedztwo - wernisaż międzynarodowej wystawy

2013-05-27, Poniedziałek

26 maja w partnerskim powiecie Elbe-Elster (Niemcy) odbył się wernisaż wystawy pt. "Tożsamość i sąsiedztwo". Wśród prezentowanych prac znalazły się obrazy autorstwa artystów związanych z Raciborszczyzną: Kazimierza Frączka i Michała Guza.

Wernisaż i wystawę zorganizowano w Doberlug "Rautenstock". Uczestniczyło w niej po dwóch artystów z partnerskich dla Elbe-Elster regionów tj. Powiatów Märkischer, Nakielskiego i Raciborskiego.

Wystawa ma charakter wędrowny; do września br. będzie prezentowana w powiecie Elbe-Elster a w 2014 r. trafi na Zamek Piastowski w Raciborzu.

K. Frączek zaprezentował cykl dziesięciu prac pt. " W kręgu narodzin i śmierć, czyli dziesięć wydarzeń", natomiast M. Guz cykl obrazów pt. Człowiek jako powłoka, manekin jako człowiek, życie jako gra pozorów.