Termomodernizacja Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Raciborzu!

2024-07-26, Piątek
Termomodernizacja Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Raciborzu!

Dzisiaj Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda popisał umowę na Termomodernizację Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Raciborzu.

Zadanie realizowane będzie przez:
BIT GLOBAL Sp. z o.o.
za cenę brutto: 9.754.591,99 zł.

Przedmiotem zadania jest modernizacja i docieplenie budynków Domu Pomocy Społecznej ”Złota Jesień” w Raciborzu przy ulicy Grzonki 1.

Obiekt składa się z kilku prostopadłościennych brył o dachach płaskich, połączonych ze sobą i jest podzielony na 4 segmenty.

Zadanie głównie obejmuje:
- ocieplenie ścian zewnętrznych i wykonanie wykończenia elewacji z wymianą parapetów i w części ocieplenie ścian wewnętrznych,
- wymianę stolarki okiennej w segmentach mieszkalnych, kuchni i łączniku,
- montaż żaluzji zewnętrznych w segmentach mieszkalnych,
- docieplenie stropów nad ostatnimi kondygnacjami i dachów z wymianą ich pokrycia, modernizację kotłowni i instalacji CO.

Powiat otrzymał Promesę dofinansowania inwestycji z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, 8 779 132,79 zł, co stanowi 90,00 % wartości inwestycji.

Terminy wykonania zadania: do 29.09.2025 r.

Wielokrotnie zapowiadana inwestycja przez Starostę Raciborskiego, Grzegorza Swobodę!

Dbamy o naszych mieszkańców, stąd działania mające na celu poprawę estetyki i funkcjonalności obiektu, ale przede wszystkim oszczędności związanych ze zużyciem  energii elektrycznej poprzez termomodernizację budynku – podkreśla Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda.

Galeria dostępna poniżej.