DEKADA WSPÓŁPRACY UCZCZONA 2022-10-03, Poniedziałek

DEKADA WSPÓŁPRACY UCZCZONA

Jubileusz 10-lecia Partnerstwa powiatów Raciborskiego i Elbe-Elster na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW O PRZYZNANIE STYPENDIUM 2022-09-29, Czwartek

OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW O PRZYZNANIE STYPENDIUM

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie stypendium dla studentów kształcących się w szkole wyższej na kierunku pielęgniarstwo w roku akademickim 2022/2023.

Umowa na SOR podpisana! 2022-09-28, Środa

Umowa na SOR podpisana!

Dzisiaj w siedzibie Starostwa Powiatowego w Raciborzu odbyło się spotkanie starosty Grzegorza Swobody oraz prezydenta miasta Dariusza Polowego.

Otwarcie auli w ZSO nr I 2022-09-26, Poniedziałek

Otwarcie auli w ZSO nr I

W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste otwarcie auli szkolnej w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Raciborzu przy ul. Jana Kasprowicza 11. Symbolicznego otwarcia dokonali starosta raciborski Grzegorz Swoboda, dyrektor placówki ZSO nr 1 w Raciborzu Marzena Kasprowicz wraz z zaproszonymi parlamentarzystami.

Kolejne drogi powiatowe do remontu! 2022-09-23, Piątek

Kolejne drogi powiatowe do remontu!

Starosta Grzegorz Swoboda podpisał dzisiaj z Wykonawcami umowy na remonty dróg powiatowych w Bojanowie i Dolędzinie.

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na powierzenie do realizacji zadania publicznego Powiatu Raciborskiego z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie 2022-09-21, Środa

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na powierzenie do realizacji zadania publicznego Powiatu Raciborskiego z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie: „Przeprowadzenie w roku 2022 programu psychologiczno – terapeutycznego dla osób stosujących przemoc w rodzinie.”.

Umowy na remont dróg w Kobyli i Łańcach podpisane ! 2022-09-21, Środa

Umowy na remont dróg w Kobyli i Łańcach podpisane !

Drodzy mieszkańcy to dla was remontujemy kolejne odcinki dróg w powiecie raciborskim.

Remont drogi powiatowej w Czerwięcicach 2022-09-21, Środa

Remont drogi powiatowej w Czerwięcicach

Z nadzieją spoglądamy w przyszłość ciesząc się z tego, że wkrótce będziemy jeździć kolejną wyremontowaną i bezpieczną drogą w powiecie raciborskim!

Konwent Powiatów Województwa Śląskiego 2022-09-21, Środa

Konwent Powiatów Województwa Śląskiego

Dziś w siedzibie Centrum Kultury Śląskiej w Powiecie Tarnogórskim rozpoczął się Konwent Powiatów Województwa Śląskiego.

Kolejne drogi powiatowe do modernizacji! 2022-09-20, Wtorek

Kolejne drogi powiatowe do modernizacji!

Powiat to przede wszystkim jego mieszkańcy. Dlatego tak istotną rzeczą są inwestycje. Realizacje kolejnych projektów przynoszą wymierne korzyści i poprawiają jakość życia nas wszystkich. To dobra współpraca z włodarzami gmin stoi u podstaw skutecznej realizacji wyznaczonych celów.