Szkolnictwo ziemi raciborskiej w okresie powojennej stabilizacji – wykład

2013-06-13, Czwartek

Wykład pod takim tytułem odbędzie się w najbliższy wtorek, 18 czerwca br., o godz. 17.00 na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Na ostatnie przed wakacjami spotkanie organizowane w ramach projektu "Historia lokalna na przykładzie wybranych powiatów, miast i gmin" zapraszają wspólnie Starostwo Powiatowe w Raciborzu oraz Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach. W sentymentalną podróż do raciborskich szkół słuchaczy zabierze dr Janina Konopnicka – pracownik Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu oraz działacz ZHP.

Celem projektu finansowanego ze środków zwrotnych Fundacji Rozwoju Śląska oraz Wspierania Inicjatyw Lokalnych pochodzących z wcześniejszych dotacji Rządu Niemieckiego, jest m.in. zapoznanie szerokiego kręgu mieszkańców z przeszłością ich najbliższego otoczenia, ukazanie wzajemnego przenikania się wielu kultur w życiu miejscowości oraz aktywne kształtowanie tożsamości regionalnej.