Światowy Tydzień Przedsiębiorczości - zamkowe spotkania biznesu i młodzieży

2013-11-15, Piątek

Agencja Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu włączyła się w tym roku w prowadzone pod egidą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego działania związane ze Światowym Tygodniem Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week). Jest to ogólnoświatowa inicjatywa mającą na celu promowanie przedsiębiorczości, szczególnie wśród młodych ludzi.

W dniach 18, 19 oraz 21 listopada br., młodzież szkół ponadgimnazjalnych oraz wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w zamkowych spotkaniach biznesowych organizowanych w sali konferencyjnej domu książęcego. Główną ideą przedsięwzięcia jest umożliwienie poznania oferty raciborskich firm oraz ich oczekiwań, co do pracowników. Na zaproszenie odpowiedzieli pracodawcy z Raciborza a także uczelnie wyższe, które zaprezentują swoje kierunki kształcenia.

Program Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu:

PONIEDZIAŁEK, 18 listopada 2013 r.
godz. 9.00       Sunex S.A. Racibórz (branża odnawialnych źródeł energii) - Łukasz Kasprzyk
godz. 10.00     prezentacja Politechniki Opolskiej - Kamil Kalinowski
godz. 10.15   SGL Carbon Group Racibórz oraz Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie - Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki (Międzynarodowe Centrum Badań Materiałów Węglowych SGL i AGH)
godz. 11.15    Koltech Sp. z o.o.Racibórz (przemysł maszynowy)
godz. 12.15    prezentacja Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu (kierunki techniczne)
godz. 12.45    Wojskowa Komenda Uzupełnień w Rybniku (perspektywy kariery zawodowej w wojsku)
godz. 13.15   prezentacja oferty dydaktycznej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i Biura Współpracy z Gospodarką UŚ

Stoiska promocyjne Politechniki Opolskiej, Uniwersytetu Śląskiego, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu oraz Wojskowej Komendy Uzupełnień w Rybniku dostępne w trakcie całego dnia, od godz. 9.00 do 14.00.

WTOREK, 19 listopada 2013 r.
godz. 9.00      Ensol Sp. z o.o. Racibórz (branża odnawialnych źródeł energii)
godz. 10.00  Star Consulting (Michał Kura) - wsparcie dla tworzenia przedsiębiorstw w aktualnej i przyszłej perspektywie UE połączone z prezentacją programu Start Up na pograniczu realizowanego w 2013 r. przez Gminę Krzyżanowice
godz. 11.00 Politechnika Opolska - prof. dr hab. inż. Tomasz Boczar "Energetyka wiatrowa - aktualne możliwości wykorzystania"
godz. 12.00    Rafako S.A. Racibórz i Grupa PBG
godz. 13.00   OstrogNet Racibórz - technologie dostępu do Internetu, prezentacja programów inwestycyjnych wspartych przez Unię Europejską

Stoiska promocyjne Politechniki Opolskiej, Powiatowego Urzędu Pracy w Raciborzu (programy wsparcia dla osób bezrobotnych) oraz Wojskowej Komendy Uzupełnień w Rybniku dostępne w trakcie całego dnia, od godz. 9.00 do 14.00.

CZWARTEK, 21 listopada 2013 r.
godz. 10.00    Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu i Agencja Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu - spotkanie zamknięte dla uczestników projektu "Kierunek przedsiębiorczość" (dotacje dla przyszłych przedsiębiorców)
godz. 11.00    DANKO Hodowla Roślin Sp. z o.o. - perspektywy rynku pracy w sektorze rolnym na ziemi raciborskiej - dyr. Jan Staroń
godz. 12.00    EKO-OKNA Sp. z o. o.