Światowy Dzień Wody w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu...

2004-03-24, Środa
Z okazji Światowego Dnia Wody, Miejska i Powiatowa Biblioteka w Raciborzu organizuje w dniach 24 i 25 marca br. dla młodzieży szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych cykl prelekcji. 24.03.br. prelekcję wygłosił Kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Raciborzu. Stanisław Nawrocki, Kierownik PCZK w Raciborzu, przybliżył młodzieży rolę i zadania Powiatowego Zespołu Reagowania Kryzysowego w systemie zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom. Młodzież zapoznała się z system reagowania podczas powodzi, a także rolą służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w czasie kataklizmu. Kierownik PCZK zapoznał także młodzież z codzienną pracą Powiatowego Zespołu Reagowania Kryzysowego, polegającą m.in. na stałym monitoringu poziomu wód w rzekach. Co roku, z okazji Światowego Dnia Wody, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu organizuje dla młodzieży cykl prelekcji związanych z tematyką wody. Prelekcje odbywają się w czytelni głównej przy Rynku.