Sukcesy uczniów Budowlanki

2013-04-25, Czwartek

W dniach 18-20 kwietnia br. w Zespole Szkół Budowlanych i Plastycznych w Grudziądzu odbył się Finał Centralny XLII Edycji Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia" objęty Patronatem Honorowym Ministra Edukacji Narodowej i Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. I miejsce w klasyfikacji szkół zdobył Zespół Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych w Raciborzu.

W trakcie dwudniowych zmagań obejmujących część teoretyczną i praktyczną, zawodnicy musieli się wykazać znajomością techniki wykonywania prac w zawodach malarz-tapeciarz, murarz, monter instalacji i urządzeń sanitarnych oraz posadzkarz.

Część teoretyczna dotyczyła przedmiotu: technologii i podstaw przedsiębiorczości. Natomiast w części praktycznej umiejętności sprawdzano w systemach: DEKORAL Professional, Porotherm, Beretta-Giacomini, SOPRO.

Zespół Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych reprezentowało sześciu uczniów:
- Dariusz Mika i Damian Kałuża (w zawodzie malarz-tapeciarz)
- Artur Skowronek (murarz)
- Tobiasz Fira i Marek Kostka (monter instalacji i urządzeń sanitarnych)
- Kamil Ciołek (posadzkarz)

Szkoła osiągnęła ogromny sukces, gdyż uzyskała I miejsce w klasyfikacji szkół XLII Edycji Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia" i Puchar Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomira Nowaka.

Przyczynili się do tego osiągnięcia uczniowie, którzy zajęli następujące miejsca w zawodzie:

MALARZ-TAPECIARZ
Dariusz Mika – I miejsce w Finale Centralnym XLII Edycji Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia" oraz Najlepszy Malarz Roku 2013
Damian Kałuża – II miejsce

MONTER INSTALACJI I URZĄDZEŃ SANITARNYCH
Tobiasz Fira – I miejsce
Marek Kostka – III miejsce

MURARZ
Artur Skowronek – III miejsce i Najlepszy Praktyk w zawodzie murarz

POSADZKARZ
Kamil Ciołek – I miejsce i Najlepszy Praktyk w zawodzie posadzkarz; Najlepszy Posadzkarz Roku 2013; Najlepszy Finalista XLII Edycji Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia"

Uczniowie otrzymali puchary i cenne nagrody: laptop, tablety, zestawy narzędzi, poziomice laserowe, agregat natryskowy do malowania, kombinezony robocze, kurtki firmowe, a szkoła agregat malarski, rzutnik multimedialny oraz 300 l farby od Akademii Technik Malarskich.

Szkoła w Grudziądzu zorganizowała wiele atrakcji. Uczniowie i opiekunowie zwiedzali miasto m.in. Cytadelę Twierdzy Grudziądz, planetarium, Geotermię, Starówkę.

Do turnieju uczniów przygotowały nauczycielki:
- w zawodzie malarz-tapeciarz – Krystyna Parma
- w zawodzie monter instalacji i urządzeń sanitarnych – Joanna Depta-Ładak
- w zawodzie murarz i posadzkarz – Danuta Pawlas-Lokaj
oraz z podstaw przedsiębiorczości – Renata Wochnik

Do części praktycznej uczniów przygotowywali:
- Paweł Ładak – Centrum Kształcenia Ustawicznego
- Adrian Perszel – Firma Ogólnobudowlana "PER-BUD"
- Joachim Haide – Usługi Instalacyjne Ogólnobudowlane
- Józef Kostka – "EL-KOS"
- Piotr Morawin – Usługi ogólnobudowlane
- Janusz Fojcik – Zakład Malarski