Stypendia "unijne" dla uczniów i studentów - WAŻNA INFORMACJA

2004-12-13, Poniedziałek

Starostwo Powiatowe w Raciborzu informuje, że 3 grudnia br. Zarząd Województwa Śląskiego przyznał Powiatowi Raciborskiemu środki finansowe na realizację Programu Stypendialnego. Środki na wypłatę stypendiów pochodzić będą z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa. Program obejmuje pochodzących z obszarów wiejskich uczniów szkół ponadgimnazjalnych, dla których Powiat jest organem prowadzącym oraz studentów zameldowanych na stałe na terenie powiatu raciborskiego.

Zgodnie z decyzją Zarządu Województwa Śląskiego, uprawnionymi do otrzymania stypendium są uczniowie, którzy złożyli stosowne zgłoszenie, a ich dochód netto na jednego członka rodziny pozostającego we wspólnym gospodarstwie domowym za rok 2003 wynosi odpowiednio:
- 0-316 zł - przyznano stypendium w kwocie do 200 zł miesięcznie,
- 316,01-504 zł (lub do 583 zł w przypadku, gdy członkiem rodziny jest dziecko z orzeczeniem o niepełnosprawności) - przyznano stypendium w kwocie do 137 zł miesięcznie.

W przypadku studentów uprawnionymi do otrzymania stypendium są osoby, które złożyły stosowne zgłoszenie, a ich dochód netto na jednego członka rodziny pozostającego we wspólnym gospodarstwie domowym za rok 2003 wyniósł 0-316 zł. Przyznane stypendium wynosi do 150 zł miesięcznie.

W związku z powyższym, prosimy osoby, które złożyły stosowne zgłoszenie, a ich dochody mieszczą się w podanych powyżej zakresach, o składanie w Starostwie Powiatowym w Raciborzu następujących dokumentów:
a) zaświadczenie z uczelni o studiowaniu,
b) zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o dochodach poszczególnych pełnoletnich członków rodziny zawierające:
- dochód brutto za 2003 r.
- należny podatek
- składki na ubezpieczenie zdrowotne odliczone od podatku
- składki na ubezpieczenie społeczne odliczone od dochodu
c) zaświadczenie potwierdzające stałe zameldowanie na terenie powiatu raciborskiego lub kserokopię dowodu osobistego
W przypadku składania kserokopii w/w dokumentów należy przedstawić do wglądu ich oryginały celem potwierdzenia za zgodność przez pracownika Starostwa Powiatowego w Raciborzu.

W przypadku, gdy w zgłoszeniu do programu podawany był dochód za 2002 rok, prosimy o jego zweryfikowanie na rok 2003 - jednak jedynie w przypadku, gdy spełnione są kryteria omówione powyżej. W przypadku dochodu utraconego, składać należy stosowne dokumenty potwierdzające ten fakt.

Powyższe dokumenty należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do 23 grudnia 2004 r. w Starostwie Powiatowym w Raciborzu ul. Klasztorna 6 - uczniowie w pok. nr 3, studenci w pok. nr 7.