- Do Rijeki jechaliśmy przede wszystkim po doświadczenie. Nie myśleliśmy o medalu, a jedynie o dobrym występie - mówi Witold Galiński, trener siatkarzy. - Poziom drużyn był zróżnicowany, ale w każdej grupie znalazły się przynajmniej dwa silne zespoły. Na przykład w drużynie tureckiej zagrało aż trzech zawodników z seniorskiej kadry narodowej - dodaje. Najtrudniejszy, zgodnie z przewidywaniami szkoleniowca, okazał się mecz inauguracyjny, rozegrany z ekipą z monachijskiego uniwersytetu. Z meczu na mecz zawodnicy grali coraz lepiej. - Mimo krótkiego okresu przygotowawczego, chłopcy zagrali lepiej niż podczas krajowego czempionatu - mówi W. Galiński.
Wyniki spotkań grupowych:
PWSZ Racibórz - TU München (Niemcy) 3:2
PWSZ Racibórz - IUSM (Włochy) 3:0
PWSZ Racibórz - University of Porto Sport Faculty (Portugalia) 3:0
PWSZ Racibórz - Sheffield Hallam University (Wielka Brytania) 3:1
W walce o ćwierćfinał raciborska drużyna zmierzyła się z silną ekipą Uniwersytetu z Czarnogóry. Mecz otwierający drogę do medali zakończył się wynikiem 3:1.
Pierwszy i jedyny mecz Polacy przegrali dopiero w półfinale z Rosjanami. Po pięciosetowym, zaciętym pojedynku z siatkarzami Syberyjskiego Narodowego Uniwersytetu raciborska drużyna przystąpiła silnie zmotywowana do walki o brązowy medal z Hiszpanami z Malagi. Siatkarze PWSZ w Raciborzu bez trudu pokonali przeciwników i sięgnęli po historyczne zwycięstwo. Miłosz Zniszczoł został wybrany najlepszym blokującym mistrzostw.
Zespół Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu występował w składzie:
Adam Barteczko, Adrian Sdebel, Artur Baca, Bartosz Buniak, Miłosz Zniszczoł, Radosław Łyczko, Witold Słanina (libero), Mariusz Jajus (kapitan), Aleksander Galiński oraz Mariusz Prudel.
Klasyfikacja medalowa:
Medal złoty - Gazi University (Turcja)
Medal srebrny - Sibirian Federal University (Rosja)
Medal brązowy - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu (Polska).
Serdecznie gratulujemy!
Klawisze Dostępności
Zamiast klawisza Alt możesz użyć H