Starostwo Powiatowe w Raciborzu honorowym członkiem Izby Przemysłowo-Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego...

2005-06-28, Wtorek

Zarząd Izby Przemysłowo-Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego z siedzibą w Rybniku, z okazji 15. rocznicy działalności Izby, wyróżnił Starostwo Powiatowe w Raciborzu tytułem "Członka Honorowego" Izby. Wyróżnienie odebrał Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek podczas specjalnej uroczystości z okazji 15-lecia Izby Przemysłowo-Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego, która odbyła się 25 czerwca br. w Rybniku.

"W ten symboliczny sposób samorząd gospodarczy pragnie podkreślić zasługę Starostwa Powiatowego w Raciborzu, na rzecz wsparcia rozwoju przedsiębiorczości i samorządu gospodarczego w Rybnickim Okręgu Przemysłowym oraz podziękować za dotychczasową współpracę z naszą Izbą" - napisał Andrzej Zylak, Prezes Zarządu Izby, w specjalnym piśmie
do Starosty Henryka Siedlaczka.

"Izba Przemysłowo-Handlowa Rybnickiego Okręgu Przemysłowego to gremium znaczące, mające swój wkład w rozwój przedsiębiorczości w Rybnickim Okręgu Przemysłowym. To ważny i cenny partner również dla samorządu Powiatu Raciborskiego. Cenimy sobie naszą długoletnią współpracę i jednocześnie żywimy nadzieje, że w przyszłości zaowocuje ona naszymi wspólnymi inicjatywami i przedsięwzięciami. Serdecznie dziękujemy za dostrzeżenie w nas partnera i wyróżnienie Starostwa Powiatowego w Raciborzu tytułem Członka Honorowego" - napisał w okolicznościowym liście Starosta Raciborski.

Izba Przemysłowo-Handlowa Rybnickiego Okręgu Przemysłowego jest samorządową organizacją podmiotów gospodarczych zrzeszającą zarówno firmy kilkuosobowe, jak i duże zakłady przemysłowe różnych branż. Izba powstała z inicjatywy przedsiębiorców regionu 10 kwietnia 1990 r., a jej główne statutowe cele to reprezentowanie interesów firm członkowskich wobec władz lokalnych i centralnych oraz pomoc w rozwiązywaniu problemów. Terenem działania Izby jest obszar Województwa Śląskiego. Izba reprezentuje swoich członków na całym obszarze Rzeczypospolitej Polskiej i poza jej granicami. Izba Przemysłowo-Handlowa Rybnickiego Okręgu Przemysłowego współpracuje z Izbami Gospodarczymi krajowymi i zagranicznymi. Jest Członkiem Krajowej Izby Gospodarczej. Podpisała porozumienia o współpracy z Izbami Gospodarczymi Chorwacji, Francji. Wspiera i organizuje współpracę gospodarczą i handlową w kraju i za granicą. Współpracuje z urzędami miast i gmin oraz z samorządami gospodarczymi regionu rybnickiego, organizuje imprezy cykliczne służące integracji, promocji i prezentacji swoich członków, które na stałe wpisały się w kalendarz imprez organizowanych w Rybnickim Okręgu Przemysłowym.