Ferie z Młodzieżowym Domem Kultury 2016-02-05, Piątek

Ferie z Młodzieżowym Domem Kultury

Twórcze i z humorem - takie będą wydarzenie zaplanowane przez Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu podczas ferii zimowych.

Kwalifikacja wojskowa 2016 2016-02-04, Czwartek

Kwalifikacja wojskowa dla osób zamieszkałych stale lub przebywających czasowo ponad 3 miesiące na terenie miasta: Racibórz; miasta i gminy Krzanowice i Kuźnia Raciborska; gmin: Kornowac, Krzyżanowice, Nędza, Pietrowice Wielkie i Rudnik – przeprowadzona zostanie w budynku Starostwa Powiatowego w Raciborzu przy Placu Okrzei 4 (budynek B), w okresie od 15 lutego do 11 marca br., od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 17.00.

Derby Artystyczne 2016 - Śląsk & Małopolska i województwa ościenne 2016-02-03, Środa

Derby Artystyczne 2016 - Śląsk & Małopolska i województwa ościenne

Organizatorzy III edycji międzyregionalnego Programu "Derby Artystyczne' 2016 - Śląsk & Małopolska i województwa ościenne", realizowanego w ramach Projektu "Integracja Sztuki" zapraszają artystów - malarzy, grafików i plastyków - do udziału w wystawach Programu i prezentacji prac autorskich.

Ankietowe badania urzędu statystycznego w 2016 2016-02-03, Środa

Urząd Statystyczny w Katowicach zwraca się z prośbą o udział w realizacji reprezentacyjnych badań ankietowych. Badania te prowadzone są na terenie całego województwa śląskiego w wylosowanych gospodarstwach domowych i rolnych, sklepach, na targowiskach i przejściach granicznych. Badania dotyczące różnych zagadnień będą prowadzone przez cały rok.

"Malarz obłędu" Książką Roku 2015 2016-02-03, Środa

"Malarz obłędu" Książką Roku 2015

Dobiegł końca zorganizowany przez raciborską bibliotekę Plebiscyt na Książkę Roku 2015! Najwięcej głosów otrzymała debiutancka powieść raciborzanina Przemysława Wilczyńskiego "Malarz obłędu" – thriller psychologiczny z Raciborzem w tle. Autor na co dzień pracuje w Wydziale Geodezji raciborskiego starostwa.

Wyróżnienie oraz nagroda dla Powiatowego Urzędu Pracy w Raciborzu 2016-02-02, Wtorek

Wyróżnienie oraz nagroda dla Powiatowego Urzędu Pracy w Raciborzu

Stanisław Szwed sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny Pracy i Polityki Społecznej wręczył wyróżnienia 15 powiatowym urzędom pracy w Polsce, które uzyskały najlepsze wyniki w ogólnopolskim Badaniu Satysfakcji Klientów Urzędów Pracy. Nagrody zostały wręczone 27 stycznia, podczas uroczystości z okazji Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie.

Konsultacje regulaminu wynagradzania nauczycieli 2016-02-02, Wtorek

Zarząd Powiatu Raciborskiego przekazuje do konsultacji społecznych z organizacjami pozarządowymi i podmiotami projekt uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie zmiany uchwały dotyczącej regulaminu określającego niektóre zasady wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski.

Gala MIESZKO AD 2015 - nagrody starosty wręczone 2016-01-31, Niedziela

Gala MIESZKO AD 2015 - nagrody starosty wręczone

Marek Wojtowicz w dziedzinie kultury, Jerzy Wiśniewski w dziedzinie społecznej, Przedsiębiorstwo Projektowo-Wdrożeniowe KOLTECH z Raciborza w dziedzinie promocji oraz ksiądz Joachim Augustyniok za całokształt działalności to tegoroczni laureaci Nagród Starosty Raciborskiego Mieszko AD 2015.

„Kobiety dla Kobiet” - Forum Kobiet zaprasza na spotkanie 2016-01-26, Wtorek

Forum Kobiet zaprasza na spotkanie w najbliższy piątek, 29 stycznia do Zamku Piastowskiego w Raciborzu.

IX Gala Raciborskiego Sportu 2016-01-22, Piątek

IX Gala Raciborskiego Sportu

Dziś w Raciborskim Centrum Kultury odbyła się już IX Gala Raciborskiego Sportu. Podczas uroczystości wręczone zostały nagrody starosty raciborskiego i prezydenta Raciborza dla sportowców, trenerów i osób działających na rzecz sportu za osiągnięcia w 2015 roku. Poznaliśmy też laureatów Raciborskich Championów w poszczególnych kategoriach. Powiat Raciborski na nagrody finansowe i rzeczowe przeznaczył 45 300 zł.