Sprzęt rehabilitacyjny z niemieckiego Darmstadt otrzymał szpital w Raciborzu...

2004-03-18, Czwartek
Łóżka, wózki inwalidzkie i inny sprzęt rehabilitacyjny otrzymał w darze Szpital Rejonowy w Raciborzu. Sprzęt trafił do raciborskiej lecznicy z domu pomocy społecznej z niemieckiego Darmstadt, dzięki zabiegom Polaka tam pracującego. Pan Karol Wolny pochodzi z Zabrza. Od dawna przebywa na stałe w Niemczech, gdzie m.in. pracował jako konserwator w domu pomocy społecznej w Darmstadt. W placówce co jakiś czas wymieniany jest sprzęt rehabilitacyjny na nowy. Pan Wolny zwrócił się do dyrektora DPS z prośbą o przekazanie niepotrzebnego sprzętu do Polski. Dzięki staraniom Leonarda Malcharczyka (członek Zarządu Powiatu Raciborskiego, a jednocześnie Sekretarz Konsulatu RFN w Opolu), sprzęt trafił do Szpitala Rejonowego w Raciborzu. Lecznica otrzymała w darze łóżka, wózki inwalidzkie, stoliki, chodziki i inny sprzęt rehabilitacyjny.