Spotkanie z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

2014-05-28, Środa

Dziś w starostwie odbyło się spotkanie z okazji przypadającego na 30. maja Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Z przedstawicielami rodzin zastępczych z terenu powiatu raciborskiego spotkała się przewodnicząca Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Raciborzu – sędzia Stefania Wolska.

W omawianiu bieżących spraw związanych z funkcjonowaniem rodzin zastępczych uczestniczyli także Wicestarosta Andrzej Chroboczek, kierownik Referatu Spraw Społecznych Aleksander Kasprzak, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Henryk Hildebrand oraz pracownicy centrum koordynujący pieczę zastępczą.

Spotkanie było także doskonałą okazją do złożenia gratulacji pani Jolancie i Janowi Kiesiom z Rudy (gmina Kuźnia Raciborska) w związku z odznaczeniem Złotym Krzyżem Zasługi otrzymanym z rąk Prezydenta RP w czwartek 22 maja br. w Warszawie.

W 2013 roku w powiecie raciborskim funkcjonowało 129 rodzin zastępczych, w których przebywało łącznie 247 dzieci.