Zabytki, ciekawi ludzie i fantastyczne efekty ich pracy, unikalna przyroda oraz znane na całym świecie gospodarcze marki – to skarby położonej nad górną Odrą ziemi raciborskiej. To właśnie im poświęcony jest nowy folder wydany na zlecenie starostwa pt. Skarby raciborskiej ziemi. Liczące 36 stron, bogato ilustrowane wydawnictwo prezentuje w jaki sposób dziś czerpiemy z dziedzictwa kulturowego, historycznego czy przyrodniczego i jakie „perełki” skrywają gminy naszego powiatu. A jest ich całe mnóstwo.
Poszczególne produkty i ich twórcy zostali wytypowani przez lokalne samorządy. Wśród nich znajdują się m.in. produkty spożywcze – słodycze firmy Mieszko, raciborski sernik Cukierni Markiewka, piwo Browaru Racibórz, kreple wypiekane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Kobyli, mąki i kompozycje mąk z młynów w Cyprzanowie i Tworkowie, miody, woda Borucin, wyroby wędliniarskie z Krzanowic i Kuźni Raciborskiej; publikacje książkowe z Łubowic, rękodzieło, tradycyjne wyroby wikliniarskie, podkowy czy świeczniki od kowala z Bieńkowic, rzeźby, płaskorzeźby czy drewniane figurki, pamiątki z rudzkiego opactwa i kolejki wąskotorowej.
Nie sposób zaprezentować wszystkie dobra Raciborszczyzny, niech ta publikacja będzie pierwszą odsłoną skarbów, w które obfituje nasz region. Niektóre z nich już dziś są dobrze rozpoznawalne i cenione w kraju i za granicą, inne dopiero czekają na odkrycie. Być może ten folder pomoże poznać i docenić to co posiadamy tu na ziemi raciborskiej.
Odwiedź https://www.powiatraciborski.pl/gminy/Skarby_raciborskiej_ziemi.html, gdzie prezentujemy galerię zdjęć i dane kontaktowe „bohaterów”. Zapraszamy do obejrzenia elektronicznej wersji publikacji na: http://issuu.com/powiatraciborski/docs/skarby_raciborskiej_ziemi Część nakładu będzie także dostępna w Punkcie Informacji Turystycznej Zamku Piastowskiego w Raciborzu już od 5 lipca br.
Klawisze Dostępności
Zamiast klawisza Alt możesz użyć H