Rusza remont auli w Ekonomiku!

2024-07-26, Piątek
Rusza remont auli w Ekonomiku!
Dzisiaj Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda wspólnie z Wicestarostą, Ewą Lewandowską w obecności dr Jacka Pierzchały, Dyrektora Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu podpisali umowę na odrestaurowanie auli Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu.

Zadanie realizowane będzie przez:

FIRMA BUDOWLANO-REMONTOWO-USŁUGOWA CHŁAREST
BOGUSŁAW CHŁAPEK
za cenę brutto: 407 353,15 zł.

Przedmiotem zadania jest przebudowa wnętrza auli i części ciągów komunikacyjnych w Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu przy ulicy Gimnazjalnej 3.

Planowany zakres prac obejmuje głównie:

1) w zakresie auli szkolnej:

a) modernizacja instalacji oświetlenia – wymiana kabli, opraw i osprzętu,

b) cyklinowanie z lakierowaniem parkietu i ściany pionowej sceny oraz wymiana listew,

c) malowanie ścian, sufitu wraz z odtworzeniem malatur ozdobnych,

d) renowacja i malowanie drewnianej stolarki drzwiowej,

e) montaż ekranu i rzutnika na suficie wraz z instalacją i montażem osprzętu.

2) w zakresie korytarza na parterze od wiatrołapu od strony ul. Gimnazjalnej:

a) rozbiórka drewnianej posadzki, wykonanie izolacji i nowych warstw wyrównawczych,

b) uzupełnienie i regeneracja posadzek z lastryka,

b) uzupełnienie tynków i wykonanie tynków mozaikowych w miejscach lamperii,

e) malowanie ścian, sufitów i stolarki drzwiowej.

Powiat otrzymał Promesę dofinansowania inwestycji z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, 400 tyś zł, co stanowi 95,73 % wartości inwestycji.

Terminy realizacji/wykonania zamówienia:wykonanie zakresu ciągu komunikacyjnego (na parterze) i klatki schodowej (z wejściem od strony podwórza) - w terminie do 04.10.2024 r. zakończenie całości przedmiotu umowy: w terminie do 13.11.2024 r.

Systematycznie inwestujemy w placówki oświatowe, poprawiając standard naszych budynków – dodaje Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda.

Galeria zdjęć dostępna poniżej.